[vc_row][vc_column width=”1/3″][cz_title css_animation=”bounceIn” id=”cz_14026″ sk_overall=”background-color:#333333;width:350px;border-style:solid;border-bottom-width:3px;border-color:#f4de4d;” link=”url:%23%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B3%20%D8%A7%D8%B2%20%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%20%D8%B9%D9%82%D9%84%20%D9%86%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87″]

مراقبت‌های پس از جراحی
دندان عقل نهفته

[/cz_title][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_title css_animation=”bounceIn” id=”cz_49625″ sk_overall=”background-color:#333333;width:350px;border-style:solid;border-bottom-width:3px;border-color:#f4de4d;” link=”url:%23%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%BE%D8%B3%20%D8%A7%D8%B2%20%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%BE%D9%84%D9%86%D8%AA%20%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B3″]

مراقبت‌های پس از جراحی
ایمپلنت همراه با سینوس

[/cz_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”60px”][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”مراقبت های پس از جراحی دندان عقل نهفته”][vc_column][vc_column_text css_animation=”zoomIn”]

مراقبت های پس از جراحی دندان عقل نهفته

مراجعه کننده گرامی، نکات زیر جهت بهبود حال شما پس از جراحی دندان می‌باشد. خواهشمندیم نکات زیر را خوانده و آن‌ها را رعایت فرمایید تا عوارض بعد از درمان کنترل شود.

خونریزی:

لطفا گاز قرار داده شده در محل جراحی دندان را به آرامی به مدت ۱ ساعت در محل نگه دارید و از تعویض و خارج کردن آن خودداری فرمایید. احتمال بروز خونابه به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی وجود دارد. در ۲۴ ساعت اول از تف کردن پرهیز کرده و آب دهان خود را حتی در صورت آغشته بودن به خون فرو برید؛ خون بلعیده شده ضرری برای شما نخواهد داشت. در صورتی که با  انجام موارد فوق خونریزی ادامه داشت روی آن ناحیه گاز را به مدت یک ساعت دیگر فشار دهید. در زمان استراحت از دو بالش زیر سرتان تا ۴۸ ساعت اول استفاده کنید. مسواک زدن را از روز پس از جراحی آغاز کنید.

درد:

درد پس از جراحی دندان طبیعی است. برای کنترل درد مسکن تجویز شده را بلافاصله پس از جراحی و سپس هر۴ تا ۶ ساعت بر‌اساس دستور دارویی تجویز شده به مدت حداقل ۴۸ ساعت مصرف نمایید پس از این زمان فقط در هنگام حضور درد از مسکن استفاده نمایید. استفاده از کمپرس یخ بر‌روی صورت در محل جراحی باعث بی‌حس شدن انتهای اعصاب خواهد شد و باعث احساس سبکی و بی‌دردی بعد از جراحی برای شما می شود. لذا بلافاصله بعد از جراحی مرتباً تا ۲۴ ساعت از کمپرس یخ با فواصل ۱۰ دقیقه‌ای استفاده کنید.

تورم:

تورم پس از جراحی دندان بلافاصله آغاز می:شود و طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت افزایش می:یابد. تورم جراحی تا ۵ روز اول به حداکثر خواهد رسید. جهت کنترل تورم و خونریزی از کمپرس سرد در روز اول و از کمپرس گرم از روز سوم در محل تورم استفاده نمایید.

رژیم غذایی:

طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از جراحی دندان، رژیم غذایی محدود فقط به شکل مایع و سرد مانند آبمیوه ساده، سوپ صاف شده (حتی داخل سوپ مواد جامد نباید استفاده شود و فقط آب آن به صورت سرد شده) استفاده شود. آب مرغ، آب گوشت و موارد مشابه استفاده شود. از غذای گرم، سفت و تند بپرهیزید و برای مایعات از نی استفاده نکنید چون باعث افزایش خونریزی می‌شود. از کشیدن سیگار به مدت ۲ هفته خودداری کنید. 7 تا ۱۰ روز از مصرف شیر و ماست خودداری کنید.

بهداشت دهان:

رعایت بهداشت دهان نباید مورد غفلت واقع شود از روز بعد از جراحی دندان مسواک زدن با خمیر دندان شروع شود. از مسواک زدن روی محل جراحی تا ۴ الی ۵ روز خودداری فرمایید. استفاده از نخ‌دندان در محل جراحی توصیه نمی‌شود. از فردای روز جراحی دهانشویه تجویز شده را روزی ۳ بار هر بار به مدت ۱ دقیقه داخل دهان خود دهانشویه کنید. از سرم شستشو یا آب‌نمک رقیق شده پس از هر‌بار میل غذا جهت ضد‌عفونی کردن محیط دهان استفاده نمایید.

فعالیت:

انجام ورزش‌های سنگین باعث ایجاد خونریزی بیشتر می‌شود؛ لذا تا ۴۸ ساعت اول خودداری فرمایید.

تب:

مختصر تب برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از جراحی دندان طبیعی است.

داروها:

طبق دستور جراح و تا پایان مقدار تجویز شده مصرف گردد.

اثرات جانبی:

مانند گوش درد، درد دندان‌های مجاور، محدودیت باز شدن دهان تا یک هفته، زخم شدن و حساس شدن گوشه دهان یا تغییر رنگ پوست ممکن است اتفاق بیفتد که کاملاً طبیعی است و به مرور زمان بهبود می‌یابد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”orange” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”مراقبت های پس از جراحی ایمپلنت”][vc_column][vc_column_text css_animation=”zoomIn”][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”orange” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”مراقبت های پس از جراحی ایمپلنت همراه با سینوس”][vc_column][vc_column_text css_animation=”zoomIn”]

مراقبت‌های پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس:

مراجعه کننده گرامی نکات زیر جهت بهبود حال شما پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس می‌باشد. خواهشمندیم نکات زیر را خوانده و آن‌ها را رعایت فرمایید تا عوارض بعد از درمان کنترل شود.

خونریزی:

لطفا گاز قرار داده شده در محل جراحی را به آرامی به مدت ۱ ساعت در محل نگه دارید و از تعویض و خارج کردن آن خودداری فرمایید. احتمال بروز خونابه به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس وجود دارد. در ۲۴ ساعت اول از تف کردن پرهیز کرده و آب دهان خود را حتی در صورت آغشته بودن به خون فرو برید؛ خون بلعیده شده ضرری برای شما نخواهد داشت. در صورتی که با انجام موارد فوق خونریزی ادامه داشت روی آن ناحیه گاز را به مدت یک ساعت دیگر فشار دهید. در زمان استراحت از دو بالش زیر سرتان تا ۴۸ ساعت اول استفاده کنید. مسواک زدن را از روز پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس آغاز کنید.

درد:

درد پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس طبیعی است. برای کنترل درد، مسکن تجویز شده را بلافاصله پس از جراحی و سپس هر۴ تا ۶ ساعت بر اساس دستور دارویی تجویز شده به مدت حداقل ۴۸ ساعت مصرف نمایید؛ پس از این زمان فقط در هنگام حضور درد از مسکن استفاده نمایید. استفاده از کمپرس یخ بر روی صورت در محل جراحی باعث بی‌حس شدن انتهای اعصاب خواهد شد و باعث احساس سبکی و بی‌دردی بعد از جراحی برای شما می‌شود. لذا بلافاصله بعد از جراحی مرتباً تا ۲۴ ساعت از کمپرس یخ با فواصل ۱۰ دقیقه‌ای استفاده کنید.

تورم:

تورم پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس بلافاصله آغاز می‌شود و طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت افزایش می‌یابد. تورم جراحی تا ۵ روز اول به حداکثر خواهد رسید. جهت کنترل تورم و خونریزی از کمپرس سرد در روز اول و از کمپرس گرم از روز سوم در محل تورم استفاده نمایید.

رژیم غذایی:

طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس رژیم غذایی محدود فقط به شکل مایع و سرد مانند آبمیوه ساده، ‌‌‌‌ سوپ صاف شده (حتی داخل سوپ مواد جامد نباید استفاده شود و فقط آب آن به صورت سرد شده) استفاده شود. آب مرغ آب گوشت و موارد مشابه استفاده شود. از غذای گرم وسفت و تند بپرهیزید و برای مایعات از نی استفاده نکنید چون باعث افزایش خونریزی می‌شود. از کشیدن سیگار به مدت ۲ هفته خودداری کنید. ۷ تا ۱۰ روز از مصرف شیر و ماست خودداری کنید.

بهداشت دهان:

رعایت بهداشت دهان نباید مورد غفلت واقع شود از روز پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس مسواک زدن با خمیر دندان شروع شود. از مسواک زدن روی محل جراحی تا ۴ الی ۵ روز خودداری فرمایید. استفاده از نخ دندان در محل جراحی توصیه نمی‌شود. از فردای روز جراحی دهانشویه تجویز شده را روزی ۳ بار هر بار به مدت ۱ دقیقه داخل دهان خود دهانشویه کنید. از سرم شستشو یا آب‌نمک رقیق شده پس از هر بار میل غذا جهت ضد عفونی کردن محیط دهان استفاده نمایید.

فعالیت:

انجام ورزش‌های سنگین باعث ایجاد خونریزی بیشتر می‌شودلذا تا ۴۸ ساعت اول خودداری کنید.

تب:

مختصر تب برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس طبیعی است.

داروها:

طبق دستور جراح و تا پایان مقدار تجویز شده مصرف گردد.

اثرات جانبی:

اثرات جانبی پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس مانند گوش درد، درد دندان‌های مجاور، محدودیت باز شدن دهان، زخم شدن و حساس شدن گوشه دهان یا تغییر رنگ پوست و کبودی ممکن است اتفاق بیفتد که کاملاً طبیعی است و به مرور زمان بهبود می‌یابد.

پروتز‌های دندانی و دندان‌های مصنوعی:

استفاده از آن تا زمان بررسی مجدد توسط جراح و تغییرات لازم بروی آن ممنوع می‌باشد.

رادیوگرافی پس از جراحی:

لطفاً براساس دستور جراح قبل از مراجعه برای ویزیت پس از جراحی، رادیوگرافی درخواست شده را نیز تهیه نمایید.

نکاتی در مورد موفقیت درمان ایمپلنت:

درصد موفقیت ایمپلنت حدود 90 تا 95 درصد می‌باشد. علیرغم رعایت تمام موارد فوق امکان شکست درمان ایمپلنت وجود دارد. که مجدداً جراح ایمپلنت را قرارمی‌دهد.

توضیحات دارویی پس از جراحی ایمپلنت همراه لیفت سینوس:

  • کپسول سفالکسین: هر 6 ساعت یک عدد تا 10روز.
  • کپسول نوافن: بلافاصله بعد جراحی تا 2 روز هر6 ساعت مصرف شود و پس از آن هر زمانی که درد داشتید مصرف نمایید.
  • امپول دگزامتازون تزریق عضلانی
  • دهانشویه کلر هگزیدین: در روز جراحی از دهانشویه استفاده نشود؛ از فردای روز جراحی روزی 3 بار استفاده شود.
  • سرم شستشو نرمال سالین یا آب نمک رقیق: در روز جراحی از سرم استفاده نشود؛ از فردای روز جراحی با سرنگ مخصوصاً بعد از میل غذا شستشو شود.
  • قرص انتی هیستامین: هر 8 ساعت یک عدد تا 10 روز.
  • قطره بینی نرمال سالین: هر 8 ساعت 2 قطره داخل هر سوراخ بینی تا 3 هفته.
  • قطره بینی فنیل افرین: هر 8 ساعت 2 قطره داخل هر سوراخ بینی فقط تا 3 روز؛ مصرف بیش از 3 روز باعث خشکی بینی خواهد شد لذا بیشتر از 3 روز مصرف نشود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]