زمان مطالعه: 7 دقیقه

ایمپلنت دندان یک راه حل دائمی برای پر کردن جای خالی دندان هایی است که در طول زمان دچار فرسایش شده یا در اثر آسیب دیدگی از دست رفته اند. ایمپلنت ها، دندان های مصنوعی هستند که در استخوان فک شما جای گرفته و به شما این امکان را می دهند تا به طور نرمال و طبیعی ، بجوید و غذا میل کنید. این دندان های غیر طبیعی ، می توانند به همان روشی که ریشه دندان های طبیعی عمل می کنند ، کار پشتیبانی از دندان مصنوعی را انجام دهند. یکی از بزرگترین مزیت های ایمپلنت ، در کنار موارد فوق الذکر ، باز گرداندن اعتماد به نفسی است که به دلیل خالی بودن جای برخی دندان ها در دهان خود ، از دست رفته است. در ایمپلنت از چیزی به نام اباتمنت استفاده می شود که در استخوان فک ثابت می گردد. اباتمنت ، الزاماً به عنوان ریشه عمل می کند و ایمپلنت شما را محکم سرجای خود نگه داشته و در لثه و استخوان فک نفوذ می کند. سپس دنتور یا تاج بر روی آن قرار گرفته و شکل طبیعی را در دندان خلق می نماید. کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، بعنوان یکی از کلینیک های دندانپزشکی به نام و شناخته شده ، در کنار بهره گیری از تخصص و تجربه برترین متخصصین دندانپزشکی کشور و تجهیز مرکز به پیشرفته ترین تجهیزات حوزه دندانپزشکی ، انتخاب یک برند خوب ایمپلنت را یک قطعه تکمیل کننده پازل فرایند موفقیت آمیز کاشت دندان معرفی می کند. در این مقاله به معرفی ایمپلنت دندان آلمانی و برند برگزیده تولید این کشور پرداخته ایم.

ایمپلنت دندان آلمانی - کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا

بهترین برندهای ایمپلنت دندان آلمانی

ایمپلنت دندان بردنت محصول کمپانی بردنت آلمان ، یکی از بهترین برندهای ایمپلنت دندان آلمانی می باشد که فعالیت خود را از چند دهه پیش آغاز نموده و تقریباً از یک دهه گذشته ، کشور ما با اخذ نمایندگی این شرکت در ایران ، محصولات متنوع ايمپلنت آن را وارد کشور نموده و در صنعت دندانپزشکی مورد استفاده قرار داده است. این کمپانی محصولات متنوعی را برای ایمپلنت دندان تولید می کند که سیستم های Classic ، Blue و Narrow  که متعلق به لاین اسکای می باشند به کشور ما وارد می شود.

در شرح بیشتر این برند ایمپلنت دندان آلمانی در ادامه با ما همراه باشید:

فیکسچرهای لاین اسکای دارای ویژگی های زیر می باشند:

طراحی بدنه این فیکسچرها شبیه به ریشه دندان بوده و به رزوه های دوتایی سلف کات و اداپتیو مجهزند. این ویژگی باعث می شود که این محصول از استحکام بیشتری برخوردار بوده و درج آن در استخوان فک ، در مدت زمان بسیار کوتاهی قابل اجرا باشد.

فیکسچر و اباتمنت لاین اسکای از تیتانیوم گرید چهار ساخته شده اند به این ترتیب از مقاومت بالایی در برابر فشار برخوردار می باشند.

سطح ایمپلنت دندان آلمانی برند بردنت به گونه ای طراحی شده است که بتواند از ثبات و ماندگاری طولانی مدت برخوردار باشد.

محل اتصال ایمپلنت های بردنت لاین اسکای به صورت تورکس می باشد. این ویژگی باعث می شود که احتمال لق شدن یا شکستن ایمپلنت به حداقل رسیده و فشار به شکلی یکنواخت ، در زمان جویدن غذا توزیع شود.

تنوع وسیع در سایز ایمپلنت های بردنت آلمان ، فیکسچرها و سایر قطعات ، باعث شده است که دندانپزشکان ما در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا بتوانند در انتخاب یک گزینه سازگار با شرایط بیمار ، به راحتی در میان گزینه های انتخابی موجود ، مانور داشته باشند.

ایمپلنت DRS برند آلمانی دیگری است که در واقع یکی از نسخه های ایمپلنت اشترومن محسوب می شود. این محصول در مقایسه با ایمپلنت بردنت ، گران تر است ولی از نظر کیفیت ، رقیبی برای ایمپلنت بردنت محسوب نمی شود.

ایمپلنت Argon محصول دیگری از کشور آلمان است که برخی متخصصان ، نقاط ضعفی از قبیل عدم تطابق با فک پایین را در آن شناسایی کرده اند. این محصول از نظر کیفیت به هیچ وجه قابل مقایسه با برند بردنت نمی باشد.

تنوع برندهای ایمپلنت تولید کشورهای مختلف دنیا ، بسیار گسترده است. انتخاب از میان این تنوع وسیع ، قطعاً به تخصص و تجربه و مهارت بالایی نیاز دارد که متخصصان کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، با استفاده از دانش گسترده خود در این حوزه در انتخاب بهترین محصول ، به بیماران خود یاری می رسانند. ایمپلنت بردنت آلمانی ، یکی از برندهای برگزیده بسیاری از متخصصین حوزه دندانپزشکی به دلیل قابلیت های ویژه از نظر کیفیت و مقرون به صرفه بودن می باشد.

مزایای ایمپلنت دندان آلمانی

دو مزیت بزرگ جایگزین کردن دندان با ایمپلنت دندان آلمانی ، بازیابی اعتماد به نفس و توانایی لذت بردن از داشتن یک لبخند زیبا و احساس راحتی در زمان خوردن و جویدن غذا می باشد. ایمپلنت های دندان آلمانی نه تنها دندان های از دست رفته شما را جبران می کنند بلکه بعد از انتخاب آنها ، خودتان به این حقیقت پی می برید که چقدر کیفیت غذا خوردن شما بهبود یافته و احساس آرامش بیشتری می کنید.

همچنین ایمپلنت های دندان مرغوب از جمله ایمپلنت دندان آلمانی ، یک جایگزین فوق العاده برای دندان های مصنوعی محسوب می شوند. ایمپلنت های دندان آلمانی به دلیل کیفیت تحسین برانگیز خود دارای توان بالقوه ماندگاری برای تمام عمر بوده و مشکلات دندان های مصنوعی از قبیل جابجا شدن را ندارد. دندان های مصنوعی دارای قابلیت سازگار شدن با تغییرات دهان در طول زمان را ندارند در حالیکه ایمپلنت های دندان از چنین قابلیتی برخوردار هستند.

فرایند کاشت ایمپلنت های دندان آلمانی

در ادامه ، متخصصین کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، به تفصیل آنچه را که بیماران داوطلب ایمپلنت دندان آلمانی در طول درمان ، تجربه خواهند کرد ، برای شما شرح خواهند داد.

1 . ارزیابی اولیه

ایمپلنت فرایندی است که با یک ارزیابی اولیه برای درک دامنه درمان مورد نیاز آغاز می شود. در برخی موارد ، دندانپزشک ، از عکسبرداری اشعه ایکس برای ارزیابی موقعیت دندان ها و مدل آنها برای خلق ایمپلنتی که با دندان های طبیعی شما هماهنگ باشد ، استفاده می کند.

استخوان فک نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد تا از سلامت آن برای جایگیری ایمپلنت های آلمانی جدیدتان ، اطمینان حاصل شود. این بخش از فرایند با توجه به وضعیت استخوان فک و تعداد ایمپلنت های آلمانی مورد نیاز برای کاشت ، در دامنه زمانی متغیری اجرا خواهد شد. در برخی موارد ، قبل از کاشت ایمپلنت دندان آلمانی ، پیوند استخوان جهت تقویت استخوان فک مورد نیاز می باشد.

متخصص دندانپزشکی شما در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، فرایند را تشریح کرده و بیمار خود را تشویق می کنند تا قبل از شروع فرایند تمامی دغدغه ها و سوالات مرتبط با پروسیجر خود را بیان نماید.

2 . قرار دادن اباتمنت

قرار دادن اباتمنت بعد از اطمینان از مساعد بودن شرایط استخوان فک انجام می شود. اباتمنت ، پیچی است که در ایمپلنت دندان آلمانی جدید شما درج شده و از آن در استخوان فک ، پشتیبانی می کند. این بخش از فرایند ، تقریباً سریع پیش می رود. دندانپزشک برای اجرای این بخش از پروسیجر ، از بی حسی موضعی استفاده می کند.

3 . انتخاب ایمپلنت مناسب

این مرحله ، مهم ترین تصمیم بعد از انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی محسوب می شود. انتخاب ایمپلنت خوب و مرغوب ، باعث می شود که دندان جدید شما در کنار دندان های طبیعی تان ، کاملاً طبیعی به نظر رسیده و به علاوه ، از سطح عملکرد مطلوب نیز برخوردار باشد.

انتخاب یک گزینه که علاوه بر مقرون به صرفه بودن ، بتواند از استاندارهای کیفیت از نظر عملکرد و زیبایی نیز برخوردار باشد ، چیزی است که می توان در ایمپلنت های دندان آلمانی آن را جستجو کرد.

مراقبت های بعد از کاشت ایمپلنت دندان آلمانی

بعد از کاشت ایمپلنت دندان آلمانی تجربه کردن اندکی درد مختصر و به طور بالقوه بعد از هر مرحله فرایند درمان ، قابل انتظار می باشد. این امر کاملاً طبیعی بوده و درد را می توان با استفاده از داروهای مسکن تجویز شده توسط دندانپزشک ، تسکین داد.

بعد از کاشت ایمپلنت دندان آلمانی مثل هر برند دیگری ، تورم در صورت و لثه ، کبودی لثه ، درد در اطراف ناحیه درمان و خونریزی مختصر ، دور از انتظار نیست. همه این موارد که جزو عوارض جانبی بعد از درمان محسوب می شود ، موقتی بوده و در دوره کوتاهی ، فروکش خواهد کرد.

مراقبت از ایمپلنت دندان آلمانی باعث می شود که بتوانید از مزایای کامل این پروسیجر بهره مند شوید. خوردن غذاهای نرم در طول مراحل اولیه دوره ریکاوری و استفاده از کمپرس یخ می تواند به فروکش کردن سریع تر تورم کمک کند.

بعلاوه ، از استعمال سیگار به هر قیمتی اجتناب کنید. سیگار به شدت سلامت عمومی شما را در معرض آسیب قرار داده و می تواند باعث بروز عفونت شود.

حتماً دوبار در روز مسواک و نخ دندان بزنید. هر شش ماه یک بار به دندانپزشک خود در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا مراجعه کنید تا ارزیابی های لازم برای اطمینان از سلامت ایمپلنت های دندان آلمانی شما تائید شود.

قیمت ایمپلنت دندان آلمانی 1401

شما می توانید برای پروسیجر ایمپلنت دندان آلمانی خود در کلینیک ها و مراکز ایمپلنت مستقر در مناطق جغرافیایی مختلف ، قیمت های متفاوتی را انتظار داشته باشید. همچنین ، تعداد ایمپلنت ها ، نیاز به پیوند استخوان و سایر مقدمات مورد نیاز برای آماده سازی شرایط جهت کاشت دندان ، همگی باعث قرار گرفتن هزینه فرایند در دامنه ای متغیر خواهند شد. متخصصین و پرسنل مجرب کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، در خصوص هزینه فرایند و روش های پیشنهادی جهت اجرای پروسیجر به شکلی مقرون به صرفه ، با بیمار گفتگوهای لازم را انجام خواهند داد.

آیا ایمپلنت دندان آلمانی عوارض دارد؟

در دسته بندی عوارض جانبی ایمپلنت دندان آلمانی مانند سایر ایمپلنت های دندان ، می توان این عوارض را به دو دسته تقسیم کرد:

  • عوارضی که در چند روز اول بعد از کاشت تجربه می شود. این عوارض شامل درد ، تورم و خونریزی احتمالی است که کاملاً طبیعی بوده و بعد از چند روز به طور طبیعی ، فروکش می کند.
  • عوارض دراز مدت ، عوارضی هستند که همانطور که از نام آنها پیداست ، ممکن است در طول مدت زمانی طولانی تجربه شوند. البته این عوارض تا حد زیادی به کلینیک دندانپزشکی و متخصصین منتخب شما وابسته است. به گفته متخصصین کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، می توان یک ارتباط مستقیم بین جلوگیری از بروز عوارض دراز مدت و تجربه و مهارت جراح و امکانات و تجهیزات کلینیک و انتخاب برند مرغوب این محصول، در نظر گرفت. ایمپلنت دندان آلمانی ، یکی از برندهای معتبر و مرغوب در حوزه دندانپزشکی است که درج آن به دست متخصصین ماهر و با تجربه در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا مجهز به جدیدترین تکنولوژی دندانپزشکی ، می تواند یک گام صحیح در پیشگیری از بروز عوارض جانبی دراز مدت محسوب شود.

آیا به دنبال بهترین کلینیک ایمپلنت دندان آلمانی هستید؟

درمان با کیفیت استثنایی ، فلسفه ای است که بهترین کلینیک های دندانپزشکی از جمله کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، سرلوحه کار خود قرار داده اند. محقق نمودن چنین فلسفه ای مستلزم شروع کار با یک تیم استثنایی و منحصر به فرد از دندانپزشکان می باشد. دندانپزشکان با استعداد این کلینیک توانسته اند با استفاده از بهترین امکانات و تجهیزات فراهم شده و به کار گیری جدیدترین تکنولوژی ها و تکنیک ها ، خدمات ارائه شده در این مرکز را هم تراز با استانداردهای جهانی ، ارائه دهند.