بهترین لمینت دندان موضوعی است که در این مقاله کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا به آن پرداخته شده است. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی در این خصوص کسب کنید. لمینت های سرامیکی و کامپوزیتی از جمله پوشش های دندانی پر مصرف و پر طرفدار هستند. هر دوی این موارد کمکی است برای برطرف نمودن زردی، بد فرمی و آسیب دیدگی های دندان ها که زیبایی و لبخند را تحت تاثیر قرار می دهند. لمینت دندان می توانند رنگ بندی نیز داشته باشند تا تضاد بیش از حد با دندان های طبیعی فرد ایجاد نکنند.

بهترین لمینت دندان

مختصری در مورد لمینت های سرامیکی و لمینت های کامپوزیتی بیان می شود. تا تفاوت ها و مزیت ها مشخص شود. فرد با مشاوره پزشک معالج و بررسی شرایط خود می تواند هر کدام از انواع لمینت را انتخاب نماید. زیرا هر کدام از موارد مزیت ها و ویژگی های خود را دارد.

لمینت سرامیکی

لمینت های سرامیکی با کیفیت و زیبایی خیره کننده هستند. در بیشتر موارد حفظ زیبایی لبخند در زمان استفاده از لمینت های سرامیکی ماندگاری بیشتری دارد. البته در ایام اخیر به خاطر پایین‌تر بودن قیمت انواع کامپوزیت، شاهد استفاده بیشتر از انواع کامپوزیتی هستیم. اما با این حال نمی‌توان منکر کیفیت بالا و زیبایی لمینت های سرامیکی نسبت به انواع کامپوزیتی بود. عمر و ماندگاری روکش های سرامیکی به مراتب بیشتر از انواع کامپوزیت است.

 در صورت مراقبت های صحیح و اصولی لمینت های سرامیکی ۷ الی ۱۰ سال می‌توانند ماندگاری داشته باشند. این در حالی است که طول عمر لمینت های کامپوزیتی چهار الی پنج سال است.

 دیگر موردی که در لمینت های سرامیکی به چشم می آید پلیش آنها است. لمینت های سرامیکی زمانی که روی دندان ها قرار می گیرند احتیاج به پولیش ندارند.

 طی فرایندی قالبگیری لمینت های سرامیکی انجام شده و نسبت به انواع کامپوزیتی زمان بیشتری می طلبد.

 لمینت های کامپوزیتی

در ادامه توضیحات مربوط به بهترین لمینت دندان به موضوع لمینت های کامپوزیتی میپردازیم. و توضیحات لازم در این باره ارائه میشود.

کامپوزیت دندان هم قیمت مناسب تری دارد. و همین که می تواند در زمانی کوتاه فرایند ساخت و اجرای آن به اتمام برسد. به وسیله دندانپزشک در همان جلسه مراجعه فرم داده میشود. و نیازی به تراش و قالبگیری احساس نخواهد شد. اگر به درستی این فرایند انجام شود ایجاد التهاب لثه و بدبویی دهان می کند. اگر در مرکزی این کار را انجام دهید که از مواد با کیفیت استفاده نمایند و همچنین در زمان ساخت به خوبی پولیش گردند، دچار تغییر رنگ نشده و می توان گفت که سالها رنگ آن می تواند ثابت بماند.

 تفاوت لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی و بهترین لمینت دندان

 •  تفاوت در جنس ماده مورد مصرفی.
 •  زمان مورد نیاز برای انواع کامپوزیت اندک است. اما انواع سرامیکی حدود سه هفته زمان نیاز دارد.
 •  در لمینت سرامیکی نیاز به تراش دندان و قالب گیری است.
 •  در لمینت های کامپوزیتی نیاز به تراش دندان و تهیه قالب نمی‌باشد.
 •  لمینت های سرامیکی نیاز به پولیش ندارند.
 • انواع لمینت های کامپوزیتی تقریبا هر ساله نیاز به پولیش دارند.
 • در صورت آسیب دیدگی لمینت های سرامیکی باید تعویض گردد.
 •  در زمانی که لمینت های کامپوزیتی آسیب ببینند، امکان ترمیم نمودن آسیب ها و لب پریدگی ها وجود دارد.

 با مشورت از پزشک معتمد خود و همچنین برآورد هزینه ها می توانید گزینه مورد نظر که دلخواه شماست را انتخاب نمایید. البته استفاده از لمینت های سرامیکی همیشه رضایت بیشتری را در بر داشته است.

بهترین لمینت دندان

معروف ترین برند و بهترین لمینت دندان

لمینت هایی با کیفیت در دنیا ساخته می شود. که به طور مختصر به معرفی برخی از آنها می پردازیم:

 • لمینت ایمپرس و ایمکس:

 لمینت از محصولات شرکت های مشهور در جهان است. که در زمینه ساخت پرسلن و لمینت فعالیت دارند. این برند از فروش بالایی برخوردار بوده. و دوام و طول عمر استانداردی دارد.

 • ونیر لمینتMac  :

لمینت دندان های بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی ها بیشتر از این برند است. این نوع از لمینت ها در اختیار همه افراد قرار نمی گیرد. و به طور سفارشی برای افراد خاص اجرا می گردد. میتوان گفت بهترین لمینیت میباشد.

 • لمینت سرامیکی دوراتین و داوینچی :

 این لمینت ها که توسط شرکت ویتا ساخته می گردد از تکنولوژی پیشرفته ساخت پرسلن فشرده سود می برد. برندی معروف بوده و طرفداران زیادی دارد. علاوه بر قیمت مناسب و به صرفه، کیفیت بالایی نیز دارند. که علاوه بر مقاومت نسبت به زرد شدگی، کاملاً طبیعی نیز به نظر می رسند.

 • ونیر سرک :

 با کمک این تکنولوژی به پزشکان این امکان داده شده است که بتوانند لمینت های سرامیکی را در مطب خود به وسیله پرینترهای سه بعدی بسازند. با این تکنولوژی پزشک قادر خواهد بود در یک جلسه لمینت سرامیکی را نصب نموده دیگر نیازی به انتظار دو هفته‌ای نخواهد بود.

 شما با مراجعه به مراکز معتبر و کلینیک های شناخته شده بهترین پیشنهادات را از جانب دندانپزشکان باتجربه دریافت خواهید کرد.و بهترین لمینیت را انتخاب نمایید. نکته مهمی که این فرایند را با کیفیت تر می نماید استفاده از برندهای اصل و با کیفیت جهانی است. این مهم در کلینیک زیبایی دندان ایمپلنتیا  به درستی انجام می شود.

 لمینت ها اگر از مواد با کیفیت و درجه یک تهیه شده باشند، قادر خواهند بود لبخندی زیبا را بر چهره شما ترسیم کنند.

 اگر قصد استفاده از انواع خدمات زیبایی دندان را دارید، کلینیک دندانپزشکی زیبایی ایمپلنتیا ولنجک انتخابی مطمئن می تواند برای شما باشد.