زمان مطالعه: 54 دقیقه

حدود دو ماه بود که یکی از دندان های جلویی خودم را از دست داده بودم ، تو این دو ماه هر وقت میومدم غذا بخورم جای دندونی که نداشتم درد می کرد ، این موضوع واقعا آزار دهنده بود ولی خب از طرفی از تجربه ایمپلنت دندان می ترسیدم. یک روز یکی از دوستان قدیمی ام را دیدم ، باهم به رستوران رفتیم غذاهای خوشمزه و رنگینی سفارش دادیم. راستش خیلی هم گرسنه ام بود اما همش از یک چیزی می ترسیدم ، اینکه موقع خوردن این غذاهم جای دندونم درد بگیره ، با خودم داشتم فکر می کردم که اگه غذا را بخورم و دندونم درد گرفت چیکار کنم؟ غرق در فکر بودم که متوجه شدم دوستم داره دستش را جلوی صورتم تکون میده ، می گفت داری به چی فکر می کنی ؟ همه چیز را بهش توضیح دادم و از درد جای خالی دندونم نالیدم دوستم بهم پیشنهاد داد سریعتر به دندانپزشک مراجعه کنم و کاشت دندان را انجام بدم. من از ترس ها و نگرانی هام به او گفتم اما او گفت که خودش هم اینکار رو انجام داده و چندین سال هست که بدون درد و مشکل و ناراحتی از ایمپلنت دندان استفاده می کنه ، ازش جایی که این پروسه رو انجام داد پرسیدم ؟ اون گفت یک مرکز در شمال تهران محدوده ولنجک مراجعه کرده بوده و اسمش اگه اشتباه نکنم کلینیک ایمپلنتیا بود. اسمش چون برگرفته از همین پروسه کاشت ایمپلنت بود هنوز که هنوزه تو ذهنم موند. اون گفت این مرکز مشاوره رایگان میده ، اتاق جراحی اختصاصی داره ، تازه خیلی راحت و سریع میشه بهشون مراجعه کرد چون دسترسی شون آسان هست و در آخر گفت بهتره به جای دست رو دست گذاشتن بهشون مراجعه کنم. خلاصه که بعد از دوسال الان می تونم خیلی راحت و بدون دردسر غذا بخورم و لذت ببرم چون ایمپلنتی که کاشته شده تو دندونم مثل دوندن واقعی خودم حتی بهتر هست و بدون ترس و راحت غذاهای دلخواهم را به خصوص تهدیگ می خورم.

متنی که در ابتدای مقاله خوانید ، صحبت ها و نظر یکی از مراجعه کنندگان گرامی کلینیک ایمپلنتیا بود که با جای خالی دندان آسیاب و تحلیل رفتن استخوان فک به کلینیک ایمپلنتیا مراجعه کرده بودند و بعد از انجام پروسه ایمپلنت دندان به نتیجه مطلوب خود رسیدند. این مورد تنها نمونه ای از رضایت مراجعه کنندگان عزیز می باشد ، اکثر آن ها طریقه آشنایی خود را با کلینیک تخصصی ایمپلنتیا ، سرچ در گوگل و مشاهده سایت این مرکز می دانند. اغلب آن ها تمایل داشتند پیش از درمان با نحوه انجام این پروسه ، برند های خوب ، اینکه برای کاشت دندان باید از چه خصوصیاتی برخوردار باشید و غیره بدانند و با آگاهی کامل این پروسه را انجام دهند از همین رو ما تصمیم گرفتیم در خصوص این پروسه پر طرفدار و پر مخاطب توضیحاتی کامل و جامعه را بیان کنیم. امیدواریم در انتخاب شما کمک کننده باشد.

ایمپلنت دندان در تهران - کلینیک ایمپلنتیا

ایمپلنت دندان چیست ؟

کاشت دندان با ایمپلنت یک پیچ کوچک فلزی از جنس تیتانیوم است که به آن فیکسچر نیز گفته می شود. ایمپلنت ها به استخوان فک جوش می خورند و به عنوان پایه ای جهت جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. بر روی ایمپلنت قطعه ای به نام اباتمنت قرار می گیرد که روکش به آن متصل می شود تا به عنوان تاج دندان عمل کرده و به جویدن غذا کمک کند.

برای قرار دادن ایمپلنت در دهان باید عمل جراحی انجام شود که در این عمل بهترین دکتر متخصص ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا واقع در شمال تهران منطقه ولنجک برشی در لثه ایجاد و استخوان فک را سوراخ می‌ کند تا پیچ یا پایه ایمپلنت ، داخل آن قرار گیرد. چون ایمپلنت با بدن انسان سازگار است استخوان در اطراف آن تشکیل می‌شود و در دراز‌ مدت باعث ثبات و ماندگاری کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت خواهد شد. موضوعی تحت عنوان پس زدن ایمپلنت دندان توسط بدن وجود ندارد اگر به هر علتی ایمپلنت با استخوان جوش نخورد، علل دیگری دارد از جمله بیماری های سیستمیک مثل دیابت، شیمی درمانی، رادیوتراپی یا مصرف برخی داروها، کشیدن سیگار و غیره.

 

ایمپلنت دندان در تهران با ایمپلنتیا

 

دندان طبیعی و دندان ایمپلنت شده چه فرقی با هم دارند؟

اصلی ترین فاکتور تعیین کننده تفاوت بین دندان های طبیعی و ایمپلنت دندان ، حالت اتصال آنها به استخوان فک می باشد. ایمپلنت ها الزاماً در استخوان فک تلفیق می شوند. این شکلی از ویژگی های مربوط به سازگاری تیتانیوم با بدن است. تیتانیوم فلزی است که در ساخت ایمپنت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی تلفیق ایمپلنت در استخوان فک ، مهم ترین ویژگی مربوط به قابلیت عملکرد آن می باشد.

کاشت دندان در مقایسه ، دندان طبیعی برای مورد پشتیبانی قرار گرفتن ، در استخوان فک تلفیق نمی شود. در عوض ، اتصال از طریق لیگامنت های لثه انجام می شود. لیگامنت ها فیبرهای کوچکی هستند که دندان ها را به طور کامل تحت پشتیبانی قرار می دهند. ایمپلنت ها دارای بافت وابسته به لثه در تاج خود می باشند ولی فیبرهای ریز با طول ایمپلنت ها موازی بوده و در سطح ایمپلنت ، نفوذ نمی کنند. پیوند بافت همبند با ایمپلنت ها به اندازه دندان های طبیعی قوی نمی باشد.

تفاوت دیگر دندان های طبیعی و ایمپلنت دندان در این است که دندان های طبیعی در برابر پوسیدگی آسیب پذیر می باشند در حالیکه دندان ایمپلنت شده در معرض هیچگونه پوسیدگی قرار نخواهند گرفت. البته این بدان معنا نیست که در صورت کاشته شدن دندان ها در بهترین کلینیک ایملپنت دندان در ولنجک و شمال تهران نباید به بهداشت آنها توجه نمود. بهداشت دهان برای حفظ سلامت دهان ، بسیار حائز اهمیت است چراکه عفونت باکتریایی می تواند باعث بروز بیماری لثه ، از بین رفتن استخوان و آسیب دیدن نتایج کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت شود.

دندان های طبیعی دارای فیبرهایی هستند که بعنوان یک سپر فیزیکی در برابر تهاجم باکتری عمل می کنند. این امر پیشرفت بیماری لثه را محدود می کند. این سپر فیزیکی در ایمپلنت تمام دندان ها وجود ندارد و در نتیجه فضایی برای پیشروی باکتری ها بوجود می آید. به این ترتیب ، خطر التهاب افزایش می یابد و ممکن است عفونت باکتریایی حادث شود. بمنظور جلوگیری از بروز این مشکلات ، جدی گرفتن توصیه های متخصص ایمپلنت دندان شما در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا در خصوص رعایت بهداشت دهان و دندان بمنظور جلوگیری از جا خوش کردن باکتری ها در دهان و بوجود آوردن مشکلاتی که کاشت دندان شما را مورد هدف قرار دهد ، بسیار حائز اهمیت می باشد.

اجزای سازنده ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا

اجزای سازنده ایمپلنت

 • اباتمنت ( وسیله اتصال فیکسچر به تاج دندان )
 • تاج دندان
 • فیکسچر ( پایه ایمپلنت )

انواع ایمپلنت دندان بر اساس جایگاه آن

ایمپلنت های دندانی دارای انواع مختلفی هستند که معمولا بر اساس اینکه ایمپلنت نسبت به استخوان فک چه موقعیتی داشته باشد به انواع زیر تقسیم می گردد.

 • ایمپلنت های اندواستیل یا داخل استخوانی

رایج ترین نوع ایمپلنت دندان هستند که معمولا استفاده از آن نیاز به جراحی های دو مرحله ای دارد. این نوع ایمپلنت معمولا از جنس تیتانیوم بوده و به داخل استخوان نیز نفوذ خواهد کرد. بعد از گذشت مدتی نیز استخوان رشد کرده و با پایه کاشته شده در فک جوش بخورد. معمولا طول درمان این نوع ساختار حدود 6 ماه الی 1 سال می باشد.

 • ایمپلنت های ساب پریواستیل یا روی استخوانی

این نوع ایمپلنت ها مخصوص پایه های فلزی است که بر روی سطح استخوان فک و در نزدیکی لثه قرار می گیرند. نام این نوع ایمپلنت از غشای نازکی که سطح آن را می پوشاند گرفته شده است ، از همین رو این نوع ساختار با نام ایمپلنت های روی استخوان نیز شناخته شده اند. در نظر داشته باشید که به منظور نگهداری دندان جایگزین ، ایمپلنت های ساب پریو استیل در بالا یا روی استخوان های فک و زیر لثه ها قرار خواهند گرفت. ساختار این نوع ایمپلنت دندان نسبت به ایمپلنت های اندواستیل یا داخل استخوانی بسیار متفاوت بوده و یکی از تفاوت های بارز آن نحوه قراری گیری در استخوان می باشد. در نظر داشته باشید که این نوع ایمپلنت ها در استخوان قرار نخواهند گرفت و برای تثبیت آن ها به جای پیچ از فریم های فلزی استفاده می شود که محل قرارگیری آن ها بر روی استخوان فک و زیر لثه می باشد. این فریم ها دارای پایه های فلزی هستند و از این پایه ها برای پشتیبانی از پروتز دندان مانند تاج ، بریچ و پروتز استفاده می شود. اغلب برای بیمارانی توصیه می گردد که دچار فرسایش استخوان فک شده اند یا کسانی که دندان های عقبی خود را از دست داده اند. این تکنیک برای دندان های جلویی قابل استفاده نمی باشد.

مواد سازنده ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت ها از مواد مختلفی ساخته می شوند؛ موادی چون تیتانیوم، سرامیک و یا زیکونیا از جمله موادی هستند که ايمپلنت ها از آن ساخته می شوند، اما چیزی که در حال حاضر بیشتر کاربرد دارد تیتانوم است.

عکس انواع دندان ایمپلنت شده - کلینیک ایمپلنتیا

انواع ایمپلنت دندان در تهران

 • اوردنچر

کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت کامل تقریبا می توان گفت ساختاری همانند دندان مصنوعی دارد اما فرقش این است که بجای قرار گیری بر روی لثه، روی پایه دندان کاشته شده قرار داده می شود.

 • All on4

در واقع روشی ابتکاری است و برای افرادی طراحی شده که استخوان فک این افراد دارای فضای کمی است یا تراکم مناسبی به منظور کاشت 4 ایمپلنت دندان در آن فراهم نیست. در این شیوه 4 عدد ایمپلنت با زاویه هایی از پیش تعیین شده در 4 قسمت استخوان فک که بیشترین فشردگی و فضا را دارند، کاشته می شود تا پروتز‌ها بر روی آن ها به راحتی قرار داده شود.

 • ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت فوری

در این روش کاشت دندان از تکنولوژی مدل سازی سه بعدی با کامپیوتر کمک گرفته می‌شود. با مدل های سه بعدی موقعیت، شرایط و حالت استخوان های فک و جای رشته های عصبی مورد بررسی قرار می گیرد. دندانپزشک در صورت داشتن این اطلاعات قادر است که عمل کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت را با کمترین شکاف انجام دهد. با کمک این روش پایه ايمپلنت، اباتمنت و تاج دندان مصنوعی موقت، در همان جلسه اول در مکان خود قرار می گیرد.

بهبود یافتن بافت لثه پس از عمل کاشت ایمپلنت دندان در تهران و همچنین قرار دهی تاج دندان موقتی به راحتی امکان پذیر است. با استفاده از این روش نیاز به بخیه زدن نیست. همچنین لزومی به انتظار 4 الی 6 ماهه برای زمان قرار گیری تاج دندان روی ایمپلنت نیست.

 • ایمپلنت سنتی یا استاندارد

در روش سنتی ايمپلنت دندان ، این کار در دو مرحله صورت می پذیرد. بین هر مرحله از این کار فاصله زمانی 6 ماهه نیاز است. این زمان انتظار با توجه به شرایط فردی، سلامتی و نحوه بهبود یافتن زخم‌های بیمار می‌تواند متغیر باشد.

عکس قبل و بعد کاشت ایمپلنت دندان در تهران

عکس ایمپلنت دندان قبل و بعد - کلینیک ایمپلنتیا

ویژگی های ایمپلنت خوب و با کیفیت

تمامی ایمپلنت هایی که خوب و با کیفیت هستند از ویژگی های زیر برخوردار هستند. که این ویژگی ها عبارت اند از :

 • افزایش زیبایی دندان و ایجاد ظاهری طبیعی

یکی از مهم ترین ویژگی های ایمپلنت خوب و با کیفیت این است که باعث افزایش زیبایی دندان ها و لبخند زیباجو شود و جلوه بسیار طبیعی را در دهان فرد ایجاد کند. این ویژگی باعث شده است تا حتی کسانی که دندان هایشان از سلامت کامل برخوردار هستند نیز به فکر ترمیم دندان خود با روش ایمپلنت بیافتند و از این روش برای افزایش زیبایی لبخند و چهره خود استفاده کنند. زیرا روش هایی مانند دندان مصنوعی که برای ترمیم دندان نیز استفاده می گردد به دلیل بلند شدن از روی دندان ها و فک از زیبایی دندان ها می کاهد و جلوه ای غیر طبیعی را ایجاد می کند.

 • دوام و طول عمر بالا مهم ترین ویژگی ایمپلنت خوب برای دندان

هماطور که در طول مقاله اشاره شد ایمپلنت دندان دارای انواع مختلفی است که از دوام و طول عمر بسیار زیادی برخوردار است ، به گونه ای که حتی می توان از آن بدون نیاز به ترمیم تا پایان عمر استفاده کرد. این خصوصیت در حالی است که  ایمپلنت های بی کیفیت امکان استفاده تا پایان عمر را ندارند و برای چندین سال تنها دوام دارند و بعد از آن شروع به ناسازگاری با فک و دهان می کنند و باعث آزار و اذیت بیمار می شوند.

 • عدم ایجاد مزاحمت در دهان

ایمپلنت اگر با کیفیت باشد و توسط پزشکان متخصص و مجرب درون استخوان فک قرار گیرد نباید هیچ گونه مزاحتی برای بیمار به وجود آورد. به عنوان مثال نباید در صحبت کردن و تلفظ حروف مشکلی را برای بیمار به وجود آورد یا در زمان غذا خوردن باعث ایجاد درد شود.

جراحی های مورد نیاز پیش از عمل کاشت ایمپلنت دندان

متخصصین مجرب حاضر در مرکز ایمپلنت دندان ایمپلنتیا واقع در ولنجک ، شمال تهران پیش از اقدام به کاشت دندان ابتدا توضیحاتی درباره فرایند و جراحی های مورد نیاز به بیمار می دهند تا دید بهترین نسبت به پروسه داشته باشد.

 • پیوند استخوان یا اصلاح ریج (Ridge modification)

در دو حالت این کار انجام می شود: زمانی که استخوان های فرد تحلیل شده باشند و تراکم لازم موجود نباشد و یا زمانی که ارتفاع آن برای کاشتن پایه ایمپلنت مطلوب نباشد. برای این منظور معمولا قبل از اقدام به کاشت دندان ، از پودر استخوان جهت پیوند استخوان فک استفاده می گردد.

 • لیفت سینوس (Sinus lift)

در مواقعی ممکن است که سینوس فک بالا به استخوان فک نزدیک باشد. در این حالت است که ارتفاع استخوان فک برای کاشتن پایه به منظور ایمپلنت دندان مناسب نیست. در این زمان بهترین دکتر کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت تهران با بلند کردن بافت لثه، مبادرت به ایجاد حفره ای کوچک در استخوان می‌کند و غشای بین سینوس در طرف دیگر حفره که سینوس فرد را از استخوان فکش جدا کرده، مشاهده می‌گردد. با ابزاری خاص غشا به سمت عقب هل داده می‌شود تا اینکه از استخوان فاصله پیدا کند. سپس پودر استخوان ها در این فضای خالی جای می‌گیرد.

چنانچه درخصوص عمل جراحی پیش از انجام عمل ایمپلنت دندان در تهران ، منطقه ولنجک سوال دارید می توانید جهت مشاوره تخصصی و رایگان با شماره 02126354980- 02126354992 کلینیک دندان پزشکی ایمپلنتیا تماس حاصل نمایید.

اندازه ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی با توجه به ضخامت پایه ای که در لثه قرار داده شده است به دو نوع مینی ایمپلنت (حدود 1.8 تا 3.3 میلی متر) و ایمپلنت معمولی یا استاندارد (حدود 4 تا 6 میلی متر) تقسیم بندی می شوند.

عکس ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا

مراحل کاشت ایمپلنت دندان در ولنجک چگونه است ؟

 • معاینه اولیه قبل از کاشت دندان

قبل از انجام عمل جراحی قرار دادن ایمپلنت دندان در استخوان، وضعیت دهان و دندان بیمار باید توسط بهترین دکتر متخصص ایمپلنت دندان در تهران حاضر در کلینیک بررسی شود. در مرحله بعد یک عکس تکمیلی برای چک کردن طول، عرض و ارتفاع استخوان گرفته می‌شود که به آن CBCT ( اسکن سه بعدی ) می گویند. طی این دو مرحله مشخص می شود آیا شرایط استخوان برای ایمپلنت یا کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت مناسب است یا نیاز به جراحی های جانبی برای تصحیح استخوان داریم.

از موارد جراحی های جانبی می توان به پیوند استخوان با پودر استخوان و غشا که اصطلاحاً به آن GBR گفته می شود یا گرفتن پیوند از استخوان فک بیمار از نواحی دیگر مانند استخوان راموس (ناحیه ای در فک پایین) یا سینوس لیفت اشاره کرد که در ادامه به صورت خلاصه توضیح داده می‌شود.

 • GBR در ایمپلنت دندان

زمان عمل کاشت ایمپلنت دندان در تهران ، استخوان ناحیه مورد نظر باید ضخامت کافی را داشته باشد اگر به هر دلیلی ( کشیدن دندان یا ضایعه ) در ناحیه ایمپلنت، تحلیل استخوان اتفاق افتاده باشد می توان به وسیله پودرهای استخوانی به حجم مورد نیاز استخوانی دست یافت.

 • جراحی سینوس لیفت برای کاشت دندان

سینوس های فکی حفره های خالی و پر از هوا هستند که در نواحی گونه و کنار بینی قرار دارند. ممکن است این نواحی پس از کشیدن دندان به سمت پایین گسترش یابند و ارتفاع و عرض استخوان را کاهش دهند. در این حالت نیاز است که غشای کف سینوس مقداری بالاتر رود و ناحیه با پودر استخوان پر شود. با گذشتن حدود 6 ماه از انجام عمل سینوس لیفت این مواد به استخوان تبدیل و آماده گذاشتن ایمپلنت دندان می شود.

 • پیوند اتوژن راموس در پروسه ایمپلنت

در برخی شرایط نیاز به حجم بیشتری از استخوان هست که با انجام پیوند GBR به دست نمی آید در این موارد تحلیل های شدید استخوانی در ناحیه خلفی فک پایین شایع است. در این شرایط با برداشت بلوک های استخوانی از ناحیه راموس فک پایین بیمار ( ناحیه ای در خلف پایین ) و پیوند آن به ناحیه مورد نظر می توان به حجم دلخواه از استخوان برای گذاشتن ایمپلنت دندان در شمال تهران دست یافت.

 • کاشت دندان

در این مرحله، ناحیه مورد نظر یا بی دندان است یا یک دندان ضعیف غیر قابل نگهداری وجود دارد. در حالت بی دندانی، ( دندان از قبل کشیده شده است ) باید وضعیت استخوان بررسی شود و اگر مناسب بود کاشت دندان انجام می شود.

ممکن است در ناحیه مورد نظر دندان ضعیف غیر قابل نگهداری وجود داشته باشد که به درمان عصب‌ کشی پاسخ نداده و یا ضایعه داشته باشد یا شکستگی طولی ایجاد شده باشد و قابل بازسازی نباشد. در این حالت اگر وضعیت استخوان خوب باشد در یک جلسه دندان کشیده می‌شود و ایمپلنت دندان گذاشته می شود که اصطلاحاً به آن جراحی فرش ساکت ( Fresh Socket ) گفته می شود. اما گاهی این روش به دلیل عفونت زیاد یا تحلیل استخوان امکان پذیر نیست و ابتدا باید دندان کشیده شود و اگر نیاز باشد بازسازی استخوان در ناحیه مورد نظر انجام شود و چند ماه بعد ایمپلنت گذاشته شود.

 • هیلینگ اباتمنت در ایمپلنت

به‌ طور‌ کلی قطعه ای که روی فیکسچر بسته می شود اباتمنت نام دارند که اشکال و کاربردهای مختلفی دارند. یکی از آن ها هیلینگ اباتمنت ( فرم دهنده لثه ) است. زمان جراحی، دکتر ، لثه را برش می‌زند و ایمپلنت را در استخوان قرار می دهد. بهترین متخصص ایمپلنت دندان در شمال تهران می تواند با‌ توجه به شرایط استخوانی، هیلینگ را در همین زمان ببندد. اگر شرایط استخوانی ایده‌آل نباشد یا پیوند استخوان وسیع انجام شده باشد، با‌ توجه به تشخیص دکتر مدتی پس از جراحی کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت ، هیلینگ اباتمنت بسته می شود. به‌ طور معمول دو هفته پس از بستن هیلینگ اباتمنت ها می‌توان از ایمپلنت ها قالب‌ گیری کرد.

 • قالب گیری

در این مرحله از ایمپلنت های بیمار قالب گیری می شود تا روکش های ایمپلنت ساخته شوند.

فیلم ایمپلنت دندان در تهران

چگونه برای انجام ایمپلنت دندان آماده شویم ؟

ایمپلنت دندان ، فرایندی است که پروسیجرهای متعددی را شامل شده و چند ماه طول می کشد. برخی ویزیت ها برای جراحی دهان می باشد بنابراین لازم است خود را برای فرایند آماده کنید. اقدامات جزئی برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت درمان ، می تواند بدن شما را برای پروسیجر آماده کند. در این بخش از مقاله ، کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، دستورالعمل های لازم که تحت عنوان اقدامات قبل از ایمپلنت دندان بیان میشوند را برای آماده شدن قبل از فرایند کاشت ایمپلنت را برای شما تشریح می کند.

فرایند مرحله به مرحله قرار دادن ایمپلنت به اطلاعات زیر وابسته است :

1 . آزمایش جامع دندانپزشکی را انجام دهید. این آزمایش به دندانپزشک کمک می کند تا ببیند که آیا بیمار ، داوطلب خوبی برای ایمپلنت دندان محسوب می شود یا خیر. بعلاوه ، این آزمایش ، اطلاعات مفیدی را برای ترسیم یک طرح درمان کامل ، در اختیار دندانپزشک قرار می دهد. دندانپزشک بیمار را با گرفتن عکس های اشعه ایکس ، انجام تست های بصری و بررسی سابقه پزشکی بیمار ، مورد بررسی قرار می دهد.

 • اگر بیمار دارای سیستم ایمنی ضعیف یا سرکوب شده باشد ، دندانپزشک قبل و بعد از هر جراحی دهان ، از آنتی بیوتیک استفاده می کند.
 • اگر بیمار به بی حسی یا مواد دندانپزشکی حساسیت داشته باشد ، دندانپزشک از موارد جایگزین با هدف حفظ سلامت بیمار استفاده می کند.
 • اگر بیمار در حال مصرف داروهایی باشد که با بی حسی مداخله پیدا می کند یا بر روی جراحی های ایمپلنت دندان اثر می گذارد ، دندانپزشک ، طرح درمان را تغییر خواهد داد.
 • اگر فک بیمار نیاز به آماده سازی داشته باشد ، دندانپزشک گرافت استخوان یا شکل دهی مجدد فک را در طرح درمان می گنجاند.
 • اگر بیمار از سلامت کافی برخوردار باشد ، بهترین دندانپزشک کاشت ایمپلنت تهران ، ایمپلنت را در طول یک جلسه انجام می دهد. بر اساس نتایج ارزیابی ، دندانپزشک یک درمان را تدوین می کند که متناسب با نیازهای بیمار بوده و بهترین روند برای آماده کردن بیمار برای فرایند ، دنبال می شود.

2 . در صورت نیاز ، مصرف یک دوره آنتی بیوتیک آغاز می شود. در زمان کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت ، داروهای سرکوب ایمنی برای جلوگیری از حمله بدن به ایمپلنت دندان توصیه می شود. قبل از کاشت دندان ، یک دوره مصرف آنتی بیوتیک انجام می شود که نقش جایگزین سیستم ایمنی را ایفا می کند.

3 . آماده کردن بدن برای فرایند؛ اگر جراحی دهان تحت بیهوشی عمومی انجام شود ، باید 12 ساعت قبل از فرایند ، قبل از شروع جراحی ، ناشتا باشید. باید لباس های گشاد بپوشید تا به هموار پیش رفتن فرایند کمک کند.

4 . در صورت نیاز ، لثه ها آماده می شود. اگر بنا به هر دلیلی لثه ها نتواند پشتیبانی لازم برای ایمپلنت را فراهم کند ، دندانپزشک ، ساختار فک را بهبود می بخشد.

5 . برای دوره ریکاوری برنامه ریزی کنید. بعد از پروسیجر کاشت دندان در تهران ، درد و تورم قابل انتظار است بنابراین شما باید استراحت کنید. شما باید به بدن خود استراحت بدهید تا روند بهبود را با موفقیت سپری کند. برخی از اقدامات برای مهیا شدن برای ریکاوری بعد از ایمپلنت دندان شامل موارد زیر می باشد:

 • غذاهای نرم را تهیه کرده و جهت مصرف در دوره ریکاوری ، در یخچال نگهداری کنید.
 • چند روز از محل کار خود مرخصی گرفته و در منزل استراحت کنید.
 • برنامه هفته جاری خود را سبک کنید.
 • ورزش کردن را تعطیل کنید .
 • در صورت بچه دار بودن ، از یکی از وستان یا نزدیکان بخواهید تا در مراقبت از کودک به شما کمک کند.

کاشت دندان در یک ساعت در تهران

با تکنیک کاشت ایمپلنت دندان در یک ساعت ، شما می توانید از نتیجه ای که در طی اجرای یک فرایند چند ماهه ، حاصل می شود ، در طول یک ساعت بهره مند شوید. این یک فرایند فوق العاده کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت برای آندسته از بیمارانی است که یک دندان یا چند دندان در کنار هم را از دست داده اند. طراحی کامپیوتری در کنار تکنولوژی کامپیوتری ، کلید موفقیت در این پروسیجر است. با طراحی و برنامه ریزی دقیق ، موقعیت ایمپلنت دندان از پیش تعیین می شود و دندان مصنوعی به گونه ای که با لبخند شما سازگار باشد ، ساخته می شود. پس از تکمیل فرایند ، شما بهترین کلینیک کاشت دندان شمال تهران را به همراه دندانی ترک می کنید که دارای عملکرد کامل بوده و از نظر زیبایی ، از شکل ظاهری فوق العاده ای برخوردار است.

پروسیجر واقعی عمدتاً بدون برش بوده و در نتیجه بخیه زدن مورد نیاز نمی باشد. فرایند تحت بی حسی موضعی انجام می شود. تورم به حداقل رسیده و شما می توانید از روز بعد از درمان ، زندگی عادی و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید. برای خلق دندان نهایی از تکنیک Digital WaxUp استفاده می شود و در نتیجه شما هرگز بدون دندان نخواهید بود. برای قرار دادن دندان ها در بهترین موقعیت ، از ایمپلنت دندان کامپیوتری استفاده می شود. اهمیت قرار دادن دندان در موقعیت دقیق ، در خلق شکل طبیعی دندان و فراهم آمدن شرایطی برای رعایت بهداشت کامل دهان و دندان ، بسیار حائز اهمیت است.

تکنیک All on 4 در کاشت دندان

تکنیک All on 4 یک راه حل فوق العاده مقرون به صرفه برای هر فردی است که خواستار جایگزین کردن دنتور با دندان های ثابت در کمان دندانی خود می باشد. با این تکنیک ، تنها 4 ایمپلنت دندانی برای پشتیبانی از کمان کامل دندان های پایین مورد نیاز می باشد. این یک فرایند بسیار حساس بوده و در طراحی ایمپلنت قبل از اجرای جراحی ، دقت قابل ملاحظه ای به کار گرفته می شود. پیش طراحی ورک آپ دیجیتال ، اسکن اشعه X سه بعدی ، تعیین دیجیتال موقعیت دندان ، جراحی ایمپلنت هدایت شده ، یک عامل کلیدی برای طراحی کمان کامل دندان ها می باشد.

مزیت عمده بهره مندی از این درمان این است که آندسته از بیمارانی که بخش عمده ای از استخوان در ناحیه دندان های از دست رفته خود را از دست داده اند و جراحی برای بازسازی استخوان از دست رفته در آنها الزامی می باشد ، دیگر نیازی به اجرای این بخش از فرایند نخواهند داشت. با زاویه دهی به آخرین ایمپلنت ، نیازی به سینوس در فک بالا و عصب در فک پایین نخواهد بود.

 

ایمپلنت دندان در تهران - کلینیک ایمپلنتیا

 

مدل های ایمپلنت دندان

در کل سه مدل برای این درمان وجود دارد ، اندواستیل ، ساب پریواستیل و زیگوماتیک. ایمن ترین و محبوب ترین مدل اندواستیل می باشد ، و پس از آن ساب پریواستیل و زیگوماتیک قرار می گیرد. کلینیک ایمپلنتیا بهترین کلینیک کاشت دندان در تهران در ادامه توضیح مختصری در مورد هر کدام برای شما ارائه داده است :

ایمپلنت های اندواستیل

همانطور که پیش تر نیز ذکر شد ، این نوع محبوب ترین پروتز دندان می باشد. این پروتزها برای اغلب بیماران مناسب هستند اما برای اینکه پایه به خوبی محکم شود ، نیاز است تا فرد استخوان فک سالمی داشته باشد. این مدل پایه های جایگزینی هستند که شکلی مثل پیچ دارند و داخل فک قرار گرفته تا دندان مصنوعی درون آن ها جایگذاری شود.
زمانی که پروسه ایمپلنت دندان در تهران به اتمام برسد ، تا درمان کامل مدتی طول می کشد ؛ زیرا جوش خوردن فک و ایمپلنت دندان و محکم شدن آن به زمان نیازمند است. زمانی که این ناحیه درمان شد ، می توان دندان مصنوعی را داخل پایه قرار داد. در صورتی که دوست ندارید چیزی داخل استخوان فک شما قرار گیرد ، شاید بیشتر به مدل دوم علاقه مند باشید.

ایمپلنت های ساب پریواستیل

این نوع جایگزین اصلی مدل قبلی می باشد. به جای قرار گرفتن داخل استخوان ، این پروتزها بالای استخوان ، اما همچنان زیر لثه قرار خواهند گرفت. یک قاب فلزی که یک پایه به آن متصل است زیر لثه جای می گیرد. سپس با گذشت زمان لثه خوب شده و این قاب را احاطه می نماید. در مرحله آخر دندان مصنوعی روی پایه ای که از لثه بیرون زده ، نصب خواهد شد.
این پروسه زمانی صورت می پذیرد که بیمار استخوان فک کافی برای کاشت ایمپلنت دندان نداشته باشد یا اینکه شخص حاضر نباشد زیر تیغ جراحی فک برود.

ایمپلنت زیگوماتیک

این مدل ، از محبوبیت کمی برخوردار است و زیاد مورد استفاده یک کلینیک خوب ایمپلنت دندان در تهران قرار نمی گیرد. این رویکرد ، بسیار پیچیده است و تنها زمانی به آن روی آورده می شود که استخوان فک برای نصب ایمپلنت اندواستیل استحکام کافی را نداشته باشد. این پروتز به جای فک ، داخل استخوان گونه قرار می گیرد.

 

ایمپلنت دندان + کلینیک ایمپلنتیا

 

بهترین سن ایمپلنت دندان

محدودیت سنی از لحاظ مسن بودن و افزایش سن برای این پروسه وجود ندارد. به بیانی دیگر اینکه یک فرد 80 سال داشته باشد و پزشک تشخیص دهد که نباید از این پروسه استفاده کند وجود ندارد. محدودیت سنی که ما برای ایمپلنت دندان داریم قبل از سن رشد می باشد. معمولا خانم ها از سن 16 سالگی رشد استخوان فکشون کامل می شود و آقایان از 18 سالگی. از این سن به بعد درمان ایمپلنت قابل درمان است و اگر از این سن زود تر انجام شود ممکن است با توجه به رشد فک و تغییراتی که در استخوان فک رخ می دهد ، محل ایمپلنت تغییر کند و زیبایی را از دست دهد و بازسازی ثانویه اش و عوض کردن آن سخت تر نیز شود. معمولا در سن پایین و قبل از بلوغ درمان ایمپلنت توصیه نمی شود و میگن صرفاً فضا و ظاهر حفظ شود تا به پایان رشد استخوانی برسند و بعد از آن اگر کاری لازم باشد در آن سن انجام شود. البته در برخی از بیماری های سندروم و کسانی که به صورت مادرزادی هیچ دندانی ندارند یا دارای مشکلات رشدی یا بیماری های معدودی هستند ، استثناً در برخی از موارد می توان از ایمپلنت دندان به عنوان یک درمان کمکی تا پایان سن رشد استفاده کنیم. پس از آن روش درمان را تغییر می دهیم. افراد تا زمانی که شرایط جسمی خوبی داشته باشند در هر سنی که باشند می توانند از این روش استفاده کنند.

ایمپلنت دندان در افراد مسن

پیری فرایندی است که به طور طبیعی بسیاری از بخش های بدن را دستخوش فرسایش می کند و دندان ها نیز از این فرایند طبیعی مستثنی نیستند. ایمپلنت یک روش فوق العاده برای جبران دندان های از دست رفته است. نکته حائز اهمیت این است که بعد از از دست رفتن دندان طبیعی، باید در اولین فرصت به جایگزین کردن آن با ایمپلنت اقدام نمود تا با مشکل تحلیل رفتن استخوان روبرو نشد.

یکی از بزرگ ترین مزایای ایمپلنت در افراد مسن این است که دیگر با مشکلات دندان مصنوعی روبرو نمی شوند. شاید اکنون این سوال برای شما پیش آید که با توجه به اینکه افراد مسن ، اغلب به بیماری هایی دچار هستند ، آیا ابتلا به بیماری ، محدودیتی در برخورداری از ایمپلنت دندان ایجاد می کند یا خیر.

بیماری فشار خون و ایمپلنت دندان

در بهترین کلینیک کاشت دندان ولنجک در شمال تهران ، در مرحله ارزیابی بیمار ، نخست سابقه پزشکی بیمار بررسی می شود. با توجه به اینکه فشار خون در اکثر افراد مسن ، شایع است ، در بهترین کلینیک ایمپلنت دندان در شمال تهران ولنجک ، پزشک دستورالعمل های خاصی را در خصوص مورد استفاده قرار دادن داروهای بی حسی و داروهای دوره مراقبت های بعد از درمان ، ارائه می دهد. در واقع مصرف آنها طبق یک برنامه کنترل شده صورت می گیرد تا به قلب فشاری وارد نشده و فشار خون دستخوش تغییر نشود.

دیابت نیز یکی از بیماری هایی است که می توان گفت اکثر افراد مسن ، با آن درگیر هستند. پزشک شما در بهترین کلینیک ایمپلنت دندان در شمال تهران ، طرح درمان بیمار دیابتی را به گونه ای ترسیم می کند که با کنترل قند ، روند بهبود زخم را تحت کنترل قرار داده و فرایند را به شکلی هموار پیش ببرد.

پایین بودن آستانه درد نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد مسن با آن روبرو هستند. تخصص ، تبحر و مهارت متخصصین در بهترین کلینیک کاشت دندان در ولنجک و شمال تهران نیز چاره ساز این مشکل بوده و فرایند به گونه ای اجرا می شود که بیمار کمترین سطح درد را در طول فرایند تجربه نماید.

 

فواید کاشت ایمپلنت دندان - کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا

 

ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی

یکی از سوالات پر تکرار در خصوص کاشت دندان در افراد مسن این است که آیا کاشت ایمپلنت برای بیماران قلبی امکان پذیر است یا خیر؟ این سوال معمولا ناشی از توصیه ای است که پزشکان به بیماران مبتلا به بیماری قلبی می کنند است. چرا که اگر شما به بیماری قلبی دچار شوید ، به طور قطع از تمامی فرایند های درمانی تهاجمی و شدید منع می شوید. به عنوان مثال دیگر نمی توانید فعالیت های شدید بدنی داشته باشید یا در معرض هوای آلوده قرار بگیرید ، چرا که تمامی این موارد وضعیت قلب شما را تشدید کرده و مشکل اصلی را بدتر می کند. از همین رو نیاز است تا حد امکان از انجام چنین کار هایی دوری کنید.

در بسیاری از موارد به خصوص شرایط حاد داندانپزشکان به جای انجام ایمپلنت دندان برای بیماران قلبی سایر روش های جایگزینی دندان از دسته را برای این افراد توصیه می نماید. این بیماران عزیز می توانند برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود از پروتز یا بریج های دندانی استفاده کنید.

با این وجود این به این معنا نیست که شما قادر به انجام این عمل نیستید بلکه به این معناست که ممکن است این روش کمی پیچیده و سخت و دشوار باشد و دندانپزشک نیاز دارد تا در طول انجام پروسه جراحی احتیاط های بسیار زیادی را خرج دهد. از همین رو اگر به هر نوع بیماری قلبی دچار هستید ، اقدامات مراقبت از دندان خود را که شامل جراحی می شود ، برای شما بسیار مهم می باشد. معمولا در بیماران قلبی و عروقی ، از درمان های رقیق کننده خون استفاده می شود که همین موضوع باعث می شود تا جراحی به یک پروسه پرخطر و حساس تبدیل شود ، چرا که استفاده از رقیق کننده های خون می توانند بر روی لخته شدن خون برای کنترل خونریزی تاثیر بگذارند.

از آنجایی که توصیه قطع دارو تنها برای کاشت ایمپلنت دندان کمی دور از ذهن است و می تواند وضعیت سلامتی بیماران را وخیم تر سازد ، پزشکان و متخصصان مجرب رویکردی متفاوت را برای انجام جراحی در نظر می گیرند.

فواید کاشت ایمپلنت دندان در تهران

زمانی کاشت ایمپلنت برای شما مطرح می شود که آسیب دندان به حدی است که قابل نگهداری نیست و باید کشیده شود یا دندان از قبل کشیده شده است. در این بخش از مقاله می خواهیم به فواید انجام این پروسیجر بپردازیم.

 1. بزرگترین مزیت این روش حفظ استخوان باقی‌ مانده و جلوگیری از تحلیل استخوان می‌باشد.
 2. حس دندان طبیعی را به بیمار می دهد، اگر به هر دلیلی بیمار نخواهد ایمپلنت دندان کند تنها جایگزین آن استفاده از پروتزهای متحرک است. ایراد این پروتزها این است که هنگام غذا خوردن داخل دهان لق هستند و تکان می خورند اما پروتز‌های متکی بر ایمپلنت این گونه نیستند.
 3. طبق گفته ها بهترین متخصص کاشت ایمپلنت در تهران یکی از راه های جایگزینی دندان از دست رفته این است که دندان های مجاور را تراش دهیم و به عنوان پایه روکش کنیم که به این درمان اصطلاحاً بریج دندانی گفته می شود. این روش درمانی زمانی قابل انجام است که دندان های مجاور درمان ریشه ( عصب‌ کشی ) شده باشند. البته حتی اگر در این شرایط از بریج دندانی استفاده شود بعد از چند سال ( به علت ایجاد پوسیدگی ) امکان از بین رفتن روکش ها و دندان های پایه وجود دارد که در این شرایط به تعداد بیشتری ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته نیاز می شود. در شرایطی که دندان های مجاور سالم باشند به هیچ عنوان نمی توان از بریج دندانی استفاده کرد زیرا تراش دادن دندان های سالم مجاور نه تنها باعث تخریب بی مورد تاج این دندان ها می شود بلکه موجب حساسیت آن ها نیز می شود. با معرفی ایمپلنت ها دیگر نیازی نیست دندان های مجاور ناحیه بی دندانی جهت جایگزینی دندان از دست رفته، تراش بخورند. کافی است در فضای بی دندانی یک ایمپلنت قرار داد. دندان های مجاور ناحیه بی دندانی هم اگر نیاز به روکش داشته باشند به صورت تک تک روکش می شوند. در این شرایط طول عمر این روکش ها بسیار بیشتر از یک بریج دندانی است.
 4. ایمپلنت دندان مورد استفاده در کلینیک ایمپلنتیا در تهران از جنس تیتانیوم است و دچار پوسیدگی نمی شود.
 5. این تکنیک باعث می شود که از حرکت دندان ها به سمت ناحیه بی دندانی جلوگیری کند.

 

عکس ایمپلنت دندان قبل و بعد - کلینیک ایمپلنتیادندان

 

تعداد مناسب ایمپلنت دندان

برای هر ناحیه بی دندانی در صورتی که فقط یک دندان از دست رفته باشد فقط 1 ایمپلنت دندان مورد نیاز است. در اغلب موارد اگر دو دندان از دست رفته مجاور هم باشند نیاز به 2 ایمپلنت است. به همین شکل با افزایش تعداد نواحی بی دندانی تا بی دندانی کامل تعداد ایمپلنت ها افزایش خواهد یافت. اما برای یک فک بی دندان کامل به تعداد دندان های از دست رفته، در این شرایط برای فک بالای کاملاً بی دندان به 8 پایه و برای فک پایین به 6 پایه (هر فک با 12 واحد روکش) برای بازسازی نیاز است. در صورتی که استخوان شرایط خوبی نداشته باشد یا امکان قرار دادن ایمپلنت دندان با قطر مناسب نباشد به صلاحدید پزشک تعداد ایمپلنت ها ممکن است افزایش یابد.

ایمپلنت دندان فوری ( یک روزه )

در صورتی که تصمیم به انجام کاشت دندان فوری در تهران ، شمال تهران ، ولنجک را دارید بهتر است بدانید که این امر در مواردی که شرایط استخوان بیمار ایده‌آل باشد بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت در استخوان قرار می‌گیرد و پایه و روکش آن نیز گذاشته می‌شود که به آن ایمپلنت دندان یک روزه گفته می‌شود. البته باید در نظر داشت روکشی که روی ایمپلنت گذاشته می‌شود، موقت است و در‌نهایت پس از گذشت مدت زمان معین شده توسط جراح، از ایمپلنت ها برای ساخت روکش های دائمی قالب گیری می شود. مزیت این درمان این است که بیمار با روکش از مطب خارج می‌شود و مانند این است که دندانی از دست نداده بنابر‌این مشکلی از نظر غذا خوردن، صحبت کردن و لبخند زدن که در اثر بی دندانی ایجاد می‌شود را نخواهد داشت ضمن اینکه فرم لثه بیمار نیز تغییر نمی کند.

این درمان به‌ ویژه برای افرادی که موقعیت شغلی و اجتماعی خاصی دارند که به واسطه آن نمی توانند بی دندان باشند (مانند اساتید دانشگاه و مجریان تلویزیون) مناسب است. در نتیجه اصلاً نگران نباشید؛ زیرا مرکز ایمپلنت های دندانی ایمپلنتیا واقع در شمال تهران منطقه ولنجک این خدمت را به شما بیماران عزیز ارائه می‌دهد.

در این روش از سرجیکال گاید استفاده می‌شود که باعث می‌شود ایمپلنت دندان در بهترین ناحیه از استخوان قرار بگیرد و سرجیکال گاید از برش لثه جلوگیری کرده و ایمپلنت داخل فک پانچ می‌شود. سرجیکال گاید همین‌ طور که از اسم آن مشخص است به معنای راهنمای (گاید) جراح می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باشد که از خطاهای حین دریلینگ و جراحی جلوگیری می کند.

 

ایمپلنت دندان در یک ساعت - کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا

 

ایمپلنت دندان جلو در تهران

ایمپلنت دندان های جلو از استخوان فک شما مراقبت کرده و دقیقاً شبیه به دندان طبیعی تان به نظر می رسد. کاشت دندان طبیعی جلو ، می تواند یک راه حل فوق العاده و ماندگار را خلق کند. وقتی دندان طبیعی جلو دیگر قادر به سرویس دهی در دهان ما نباشد ، ایمپلنت دندان ، گزینه ای است که توسط یک پزشک با تجربه ، توصیه می شود. کاشت طبیعی دندان جلو ، کاملاً شبیه به یک ریشه دندان واقعی می باشد و به این ترتیب ، از مشکل از دست رفتن استخوان جلوگیری کرده و در نتیجه ، فک ، سالم و قوی باقی می ماند. درمان کاشت ایمپلنت طبیعی در دندان جلو ، از پیش طراحی شده بوده و جراحی واقعی ، برای جایگزین کردن ایمپلنت دندان جلو بسیار سریع انجام می شود. این درمان تحت بی حسی موضعی انجام می شود. دندان موقتی در همان روز درمان ، دریافت می شود. پس از تکمیل بهبود ، دندان دائمی ساخته شده و در محل خود ثابت می شود.

ایمپلنت دندان چندگانه

کاشت دندان چند گانه برای پشتیبانی از چندین دندان از دست رفته در کنار یکدیگر ، یا بریجی که در 3 تا 5 دندان ، از دست رفته است ، مورد استفاده قرار می گیرد. حداقل دو ایمپلنت برای پشتیبانی از 3 الی 4 واحد دندانی مورد استفاده قرار گرفته و یک راه حل مقرون به صرفه را برای جایگزین کردن چندین دندان از دست رفته ، در اختیار قرار می دهد. در صورت کافی بودن ارتفاع و پهنای استخوان در ناحیه درمان ، فرایند ایمپلنت دندان در تهران در حدود 3 ماه طول می کشد. یک پروتز موقتی مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید در طول دوره بهبود ، خوردن و صحبت کردن را به راحتی انجام دهید. این یک روش قابل اطمینان برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته و یک راه حل فوق العاده برای جایگزین کردن دنتورهای آزار دهنده می باشد.

باز شدن پیچ ایمپلنت بعد از کاشت

بعد از پس زدن ایمپلنت دندان کاشته شده و ناسازگاری آن با ریشه دندان ها ، باز شدن پیچ ایمپلنت و قورت دادن پیچ ایمپلنت ، اصلی ترین علت عدم موفقیت ایمپلنت یا شکستن پروتز دندان مصنوعی شناخته شده است. از همین رو انتخاب قطعات پروتز ، پیچ و اباتمنت ایمپلنت در حفظ آن و افزایش درصد موفقیت آن اهمیت بسیار بالایی دارد. ممکن است در بازه های زمانی قدیمی تر ، باز شدن پیچ های استفاده شده در کاشت ایمپلنت دندان اتفاقی رایج بوده باشد ، اما در حال حاضر با پیشرفت کردن علم و تکنولوژی و استفاده از ابزار های بهتر ، دیگر کمتر شاهد رخ داد چنین اتفاقی هستیم. عواملی که باعث باز شدن پیچ های کاشته شده در دهان می شدند عبارت اند از:

 • کاشت ایمپلنت با اتصال های خارجی
 • کم بودن گشتاورد برای پیچ کردن اباتمنت
 • انجام دندان قروچه
 • شل شدن هیلینگ کپ
 • وجود پروفیل استخوانی در اطراف دندان ایمپلنت شده
 • عدم انتخاب پیچ مناسب با اندازه ای درست برای کاشت
 • باز شدن غیره منتظره پیچ اباتمنت

چطور از باز شدن پیچ ایمپلنت دندان می توانیم جلوگیری کنیم؟

با توجه به تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده است ، یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود از باز شدن پیچ ها یا شل شدن پیچ ایمپلنت جلوگیری کند ، رعایت نکات مراقبتی از قبیل موارد زیر می باشد. امید واریم با رعایت کردن این موارد از بروز اتفاقاتی مانند قورت دادن پیچ ایمپلنت جلوگیری کنید.

 • انتخاب یک متخصص ایمپلنت دندان خوب در تهران
 • استفاده از قطعاتی که به درستی با یک دیگر چفت شوند.
 • تناسب داشتن دقیق اجزای تشکیل دهنده
 • توزیع مناسب فشار بر روی پیچ ها
 • محکم کردن پیچ ایمپلنت به درستی
 • مراقبت از ایمپلنت ها
 • چکاپ منظم نزد دندانپزشک مورد نظر
 • انتخاب پیچ مناسب و دقیق

آیا ایمپلنت یک درمان بی خطر است؟

فرایند ایمپلنت دندان ، به عنوان یک فرایند بی خطر شناخته شده است. علت بی خطر بودن آن استفاده از ماده تیتانیوم در پایه ایمپلنت می باشد. این فلز دارای سطح سازگاری بسیار بالا توسط بدن بوده و در نتیجه خطراتی از قبیل عفونت را به همراه نخواهد داشت. در صورتی که این فرآیند را در یک کلینیک خوب ایمپلنت در تهران انجام دهید با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

ایمپلنت چند سال دوام دارد ؟

تداوم و ماندگاری کاشت دندان ، تا حد زیادی به دقت شما در یافتن یک کلینیک دندانپزشکی خوب که مجهز به جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی روز دنیا بوده و با ارائه بهترین خدمات ، محصولی با کیفیت و ماندگاری بالا را برای بیمار خود فراهم کرده و آن را به یک سرمایه گذاری خوب برای بیمار خود تبدیل می کند ، وابسته است. توصیه متخصصین کاشت ایمپلنت دندان کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا به شما این است که در کنار انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خوب در تهران ، سبک زندگی صحیحی را نیز دنبال کنید. به این ترتیب می توانید برای مدت طولانی از داشتن دندان ایمپلنت شده که خدمات و زیبایی مشابه با دندان های طبیعی تان را ارائه می دهند ، بهره مند شوید.

سطح موفقیت در ایمپلنت دندان چقدر است ؟

عدم موفقیت در ایمپلنت دندان به این معنی نیست که اجرای فرایند ناممکن است. حدود 5 الی 10 درصد از ایمپلنت های دندان با شکست روبرو می شود و این می تواند درست بعد از پروسیجر ، ماه ها یا سال ها بعد از آن اتفاق بیافتد. ایمپلنت های دندان موفقیت آمیز درست مثل دندان های طبیعی شما عمل می کنند و میزان موفقیت در فرایند ایمپلنت به میزان قابل ملاحظه ای به کیفیت مراقبت های بعد از کاشت و نیز دقت در انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خود وابسته است. کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا در تهران ، با تجهیز این مرکز به جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی و نیز بهره مندی از تخصص و تجربه گروهی ماهر و صاحب تبحر از متخصصین دندانپزشکی ، مهر ضمانتی بر موفقیت آمیز بودن فرایند ایمپلنت دندان شما می باشد.

ایمپلنت دندان بعد از چند سال کشیدن دندان

طول مدت زمان ، به خودی خود نمی تواند یک ملاکی برای اجتناب از ایمپلنت کردن محسوب شود. اگر شما 2 ، 5 یا 10 سال قبل دندان تان را کشیده اید و هنوز آن را جایگزین نکرده اید ، هنوز می توانید بعنوان یک داوطلب خوب برای ایمپلنت دندان محسوب شوید. موضوع اصلی در این شرایط ، وضعیت و تراکم استخوان شما است. وقتی یکی از دندان های خود را به دلیل کشیدن دندان یا به هر دلیل دیگری از دست می دهید ، ریشه دندان دیگر استخوان زیر لثه را تحریک نمی کند. در صورت عدم وجود ریشه دندان ، استخوان به تدریج ، تحلیل می رود. اگر تحلیل رفتن توده استخوانی در این ناحیه ، قابل ملاحظه باشد ، این امر بر روی داوطلبی شما برای ایمپلنت دندان در تهران ، اثر گذار خواهد بود.

ایمپلنت به منظور اجرای موفقیت آمیز فرایند ، به یک استخوان سالم نیازمند است. البته ، حتی اگر بافت استخوان شما تحلیل رفته باشد ، گرافت استخوان می تواند یک گزینه خوب برای بازیابی آن مورد استفاده واقع شده و استخوان فک شما را در موقعیت مناسب برای دستیابی به یک کاشت دندان موفقیت آمیز قرار دهد. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا ، اطلاعات شفاف ، صادقانه و قابل درکی را درباره گزینه های قابل استفاده متناسب با شرایط شما در اختیارتان قرار می دهند. در صورت امکان پذیر بودن اجرای فرایند کاشت دندان ، پزشک به بررسی گزینه هایی می پردازد که می توان در خصوص موفقیت آمیز بودن آنها ، اعتماد کامل داشت.

بهترین کلینیک ایمپلنت دندان در تهران

در بهترین کلینیک کاشت دندان در تهران ، تلاش شده است تا خدمات درمانی با بالاترین سطح کیفیت به بیماران ارائه شود. رضایت بیماران و مراجعه کنندگان از خدمات ارائه شده و امکانات فراهم شده ، اولین اولویت کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا در ولنجک می باشد. یک کلینیک دندانپزشکی خوب همواره در تلاش است تا معتبرترین و باکیفیت ترین محصولات را در خدمات درمانی خود مورد استفاده قرار داده و مجهز ترین و به روز ترین تکنولوژی و تجهیزات را مورد استفاده قرار دهد.

در این کلینیک که در شمال تهران و منطقه ولنجک واقع است ، تیمی مجرب از بهترین متخصصین کاشت طبیعی دندان در تهران ، با همکاری در کنار یکدیگر ، بیماران را از انواع خدمات دندانپزشکی بخصوص ایمپلنت دندان در تهران ، بهره مند می سازند.

دنبال کردن استانداردهای بین المللی ، بهره مندی از همکاری حرفه ای ترین پرسنل و کادر درمان ، استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه ، استفاده از به روز ترین تکنولوژی و تجهیزات ، رعایت کلیه پروتکل ها و اصول بهداشتی و خلق محیطی امن و پر از آرامش برای بیمار در زمان دریافت خدمات ، همگی فاکتورهایی هستند که یک کلینیک را به بهترین کلینیک در این زمینه ، تبدیل می کند.

 

 

چه کسانی نمی‌توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

همه افرادی که دارای سلامت عمومی کافی هستند و نیز بالای 18 سال هستند، در صورت داشتن بافت لثه و استخوانی سالم می توانند به این کار مبادرت کنند. افرادی که دارای شرایط خاص زیر باشند بهتر است تا برطرف شدن مشکل خود از کاشت ایمپلنت خودداری نمایند مانند :

 • بیماران تحت‌ رادیوتراپی مخصوصا در ناحیه فک و صورت
 • بیماری‌ در سیستم ایمنی بدن مانند لوسمی
 • مصرف طولانی مدت بیس ‌فسفونات
 • ضربان قلب نامنظم و غیرقابل کنترل
 • شیمی‌درمانی و پرتودرمانی
 • کشیدن سیگار و قلیان
 • دیابت کنترل نشده
 • پوکی استخوان
 • سکته قلبی
 • بارداری

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان در تهران

کاشت دندان نیز مانند سایر فرایندهای درمان، به مراقبت هایی بعد از تکمیل پروسیجر، نیاز دارد. در این بخش از مقاله کلیه جزئیات مربوط به مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان را خواهید خواند:

در طول باقی مانده روز اجرای فرایند ایمپلنت

 • تف نکنید. از یک دستمال کاغذی تمیز برای خشک کردن آب دهان استفاده کنید. آب دهان تان را قورت ندهید و از نی برای نوشیدن استفاده نکنید. مستقیماً از فنجان یا لیوان بنوشید.
 • سیگار نکشید.
 • ناحیه جراحی شده را با زبان یا انگشت، دستکاری نکنید.
 • تف کردن، استفاده از نی، سیگار کشیدن و دستکاری ناحیه جراحی شده برای ایمپلنت دندان ، می تواند باعث جلوگیری از لخته شدن خون شده و خونریزی از محل را تشدید کند. همچنین، سیگار کشیدن خطر عفونت را افزایش می دهد.

خونریزی پس از ایمپلنت دندان

خونریزی جزئی بعد از جراحی ایمپلنت دندان ، قابل انتظار است. این حالت اغلب به سرعت فروکش کرده و در طول یک الی دو ساعت اول بعد از جراحی، متوقف می شود. ترشح جزئی خون به مدت چند ساعت، کاملاً طبیعی و نرمال می باشد. به مدت 10 الی 45 دقیقه سعی کنید با قرار دادن یک تکه گاز استریل و فشار دادن آن با دندان، با حالت گاز گرفتن، به توقف خونریزی کمک کنید. در صورت عدم توقف خونریزی، با یک دندانپزشک خوب در تهران تماس بگیرید.

تورم پس از کاشت ایمپلنت

بیشتر بیماران اندکی تورم را بعد از ایمپلنت دندان در ناحیه دهان خود تجربه خواهند کرد. دامنه تورم می تواند ملایم یا شدید بوده و در بیماران مختلف نیز متفاوت باشد. تورم در طول 24 الی 48 ساعت اول، قبل از شروع به فروکش کردن، یک اوج موقتی خواهد داشت. فروکش کردن تورم گاهی تا چند روز طول می کشد. بخشی از تورم نیز تا صورت، پیشرفت می کند.

بهداشت دهان بعد از کاشت دندان

روز بعد از ایمپلنت می توانید با ملایمت، با مقداری آب گرم و نمک ( یک قاشق چایخوری نمک حل شده در 8 اونس آب گرم) شستشوی دهان را آغاز کنید. مسواک زدن دندان به روال نرمال را از سر بگیرید. ولی در زمان مسواک زدن در ناحیه ایمپلنت شده، بسیار مراقب باشید.

بخیه ها در فرآیند ایمپلنت دندان

بخیه های استفاده شده در طول فرایند جراحی، اغلب جذبی هستند و به طور خودبخود خواهند افتاد. این اغلب در طول هفته اول بعد از جراحی ایمپلنت دندان در تهران اتفاق می افتد ولی دامنه زمانی آن بین 4 الی 10 ساعت متغیر است.

ماده گرافت استخوان

اگر جراح شما ماده گرفت استخوان را در زمان کاشت ایمپلنت در ناحیه درمان قرار داده باشد، یک زبری و ناهمواری در دهان را احساس خواهید کرد. اصلاً در این خصوص نگران نباشید چون این حالت ظرف یک دوره یک الی دو روزه از بین می رود.

داروها پس از ایمپلنت دندان در تهران

معمولاً یک یا دو مورد دارو پس از فرآیند ایمپلنت دندان برای شما تجویز می شود. تمام داروهای تجویز شده را طبق دستور استفاده کنید. اگر حالت تهوع شدید یا اسهال را تجربه کردید، یا قادر به بلعیدن قرص ها نبودید، با پزشک مشورت کنید.

 • آنتی بیوتیک ها : تا زمان تمام شدن همه آنتی بیوتیک های تجویز شده، مصرف آنها را ادامه دهید.
 • داروی مسکن : معمولاً در طول 24 ساعت اول بعد از جراحی ایمپلنت، در صورت نیاز، مصرف داروی مسکن نارکوتیک تجویز می شود. به خاطر داشته باشید که این داروها باعث احساس گیجی در شما می شوند، بنابراین از رانندگی کردن، شنا کردن، کار کردن با ماشین آلات یا نوشیدن مشروبات الکلی در حین مصرف این داروها، خودداری کنید.

می توانید داروی مسکن نارکوتیک را با 500 میلی گرم استامینوفن جایگزین کنید. همچنین در صورت تجویز پزشک، می توانید از 600 میلی گرم ایبوپروفن هر 6 ساعت یک بار در طول بیداری، در 4 الی 5 روز اول بعد از جراحی، استفاده کنید.

 

ایمپلنت دندان در تهران - کلینیک ایمپلنتیا

 

فعالیت بعد از کاشت ایمپلنت دندان

زمانی که به مصرف داروهای نارکوتیک احساس نیاز نمی کنید، و شرایط عمومی بدن تان خوب است، می توانید فعالیت های نرمال را از سر بگیرید. در ابتدا، با ملایمت ورزش کردن را آغاز کنید و کم کم سطح فعالیت را در طول روزهای متوالی، بالا ببرید.

درد بعد از جراحی ایمپلنت دندان در تهران

پروسه جایگذاری ایمپلنت در فک یک پروسه جراحی است که شامل تغییراتی در بافت لثه و استخوان فک می شود. اصولا ایمپلنت دندان بدون جراحی اصلا وجود خارجی ندارد و یک اصطلاح غلط تبلیغاتی و برای اغفال مراجعین می باشد. قاعدتاً پروسه ای که همراه با جراحی باشد و شامل دستکاری لثه و استخوان باشد پروسه ای است که اصولا شامل درد می شود و ما بعد از جراحی ایمپلنت انتظار درد را داریم منتها درد به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد.

عامل اصلی وسعت جراحی است. اگر ما شرایط خیلی خوبی هم داشته باشیم در محلی که می خواهیم ایمپلنت بگذاریم و نیاز به بازسازی آن ناحیه نداشته باشیم لثه و استخوان کافی نیز داشته باشیم و یک تک دندان را بخواهیم ایمپلنت دندان بگذاریم قاعدتاً بیمار بعدش درد خیلی زیادی نخواهد داشت ، درد خیلی خفیف است که کاملا قابل تحمله و با زندگی روزمره اش هیچ تداخلی ایجاد نمی کند و بعد از دو الی سه روز هم با مصرف مسکن های خوراکی کاملا کنترل می شود و جای نگرانی ندارد در مواردی که تعداد ایمپلنت بالاتر می رود در ناحیه انتظار درد نیز بیشتر می شود ، احتمال اینکه فرد درد رو تجربه کند بسیار زیاد است . البته لازم به ذکر است که درد خیلی شدیدی نمی باشد.

درد متوسط بوده و کاملا با مصرف مسکن های خوراکی قابل کنترل است و زندگی روزمره را با آن تداخل ایجاد نمی کند ، آن ها می توانند درد را با دارو کنترل کنند. نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که درد بعد از جراحی ایمپلنت دندان باید تا قبل از 10 روز خوب شود ؛ اگر درد بعد از جراحی ایمپلنت در تهران بیشتر از 10 روز ادامه پیدا کند احتمالا یا ناحیه تحت درمان عفونت کرده یا مشکلی داره یا التهاب طولانی وجود داشته که بعد از جراحی حتما باید به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنند و ویزیت شوند ، در غیر این صورت تا ده روز درد کاملا طبیعی و جای هیچ نگرانی ندارد.

 

ایمپلنت دندان - کلینیک ایمپلنتیا

 

تغذیه بعد از ایمپلنت دندان

اگر اخیراً در کلینیک دندان پزشکی ایمپلنتیا ، بهترین کلینیک کاشت دندان تهران ، این پروسه را انجام داده و به اعضای این خانواده بزرگ ملحق شده اید ، حتماً یکی از توصیه های متخصصین با تجربه این کلینیک ، در خصوص تغذیه بعد از ایمپلنت دندان را دریافت نموده و ماموریت اجرای آن در طول دوره ریکاوری برای دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز به شما واگذار شده است. برخی از این توصیه ها شامل موارد زیر می باشد :

بهتر است رژیم غذایی تان را با غذاهای غیر سایشی یعنی غذاهای نرم مثل پوره سیب زمینی، سوپ، تخم مرغ نیمرو به محض از بین رفتن آثار بی حسی، آغاز کنید. به محض اینکه احساس کردید همه چیز رو به راه است، می توانید رژیم نرمال خود را از سر بگیرید. لطفاً سعی کنید از جویدن غذا با ناحیه ای که ایمپلنت دندان در آن انجام شده است، خودداری کنید.

به طور کلی باید در طول یک هفته ، رژیم غذایی نرم و مایع را دنبال کنید. بعد از سپری شدن دوره 1 الی 2 هفته ای ، می توانید میل کردن غذاهای سفت تر را آغاز کرده و جویدن را شروع کنید. در این بخش ، نکات و توصیه هایی در خصوص آنچه بهتر است در رژیم غذایی خود بعد از ایمپلنت دندان در طول دوره ریکاوری بگنجانید ، ارائه شده است.

 • میوه های نرم : میوه های نرم از قبیل گلابی و موز ، گزینه های بسیار خوبی هستند. شما می توانید میوه ها را به تنهایی یا به صورت اسموتی میل کنید.
 • لبنیات از قبل ماست ، شیر و پنیر : ماست ، شیر ، پنیر و بستنی و سایر لبنیات روش بسیار خوبی برای تامین پروتئین در رژیم غذایی در دوره ریکاوری بعد از جراحی ایمپلنت دندان محسوب می شوند.
 • سیب زمینی پوره شده : چه کسی سیب زمینی پوره مخلوط شده با کره را دوست ندارد؟ سیب زمینی پوره مخلوط شده با کره یک گزینه خوب و حتی یک وعده غذایی کامل محسوب می شود.
 • تخم مرغ : شما می توانید تخم مرغ را به شکل های مختلف آب پز ، نیمرو یا به شکل های دیگر میل کنید. تخم مرغ یک میان وعده یا وعده غذایی فوق العاده محسوب می شود.

بعد از جراحی ایمپلنت دندان از میل کردن مواد غذایی زیر اجتناب کنید:

 • غذاهای سفت : از جویدن آجیل ، یخ ، شکلات سفت و دیگر غذاهایی که احتمال آسیب زدن به ایمپلنت دندان در آنها وجود دارد ، خودداری کنید.
 • غذاهای تند : غذاهای بسیار تند باعث تحریک محل جراحی و بروز درد می شود. تا زمان بهبود یافتن دهان و محل جراحی از میل کردن آنها اجتناب کنید.
 • غذاهای چسبناک : غذاهای چسبناک از قبیل کارامل و تافی به جویدن زیاد نیاز دارند و می توانند به ایمپلنت و محل جراحی تان بچسبند و خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهند.

خطرات و عوارض ایمپلنت دندان

برخی عوارض جانبی بالقوه وجود دارند که ممکن است بعد از کاشت دندان در تهران اتفاق بیافتد. در زیر به شرح برخی از آنها می پردازیم:

عفونت: بمنظور کاهش خطر عفونت و عوارض ایمپلنت دندان رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل های پزشک الزامی است.

عقب رفتگی لثه: در برخی موارد، لثه در اطراف ایمپلنت شروع به پسروی می کند. این امر می تواند باعث بروز التهاب و درد شود. ارزیابی دقیق توسط پزشک، برای پیشگیری از برداشتن ایمپلنت، الزامی می باشد.

شل شدن ایمپلنت: در چند هفته اول، بعد از انجام این فرآیند، ایمپلنت شروع به پیشروی در استخوان فک می کند. این فرایند در پروسه ایمپلنت دندان، امری حیاتی بوده و ممکن است چند ماه طول بکشد. اگر ایمپلنت نتواند در استخوان خوب جوش بخورد، جراح آن را خارج می کند. به این ترتیب، پروسیجر ایمپلنت، باید مجدداً پس از بهبود ناحیه تکرار شود.

آسیب دیدگی عصب یا بافت: گاهی اوقات جراح دندانپزشک، ايمپلنت دندان را در فاصله بسیار نزدیک به عصب قرار می دهد. این امر می تواند به بی حسی دراز مدت، مور مور شدن یا بروز درد، منجر شود. یک مشکل مرتبط با بافت یا عصب، به پیگیری فوری نیاز دارد. آسیب دیدگی اعصاب داخلی در فک پایین، باید جدی تلقی شود. برخی از علائم آن عبارتند از:

 • بی حسی دائمی در یک طرف ایمپلنت، لب پایین و چانه
 • احساس دائمی درد
 • مور مور شدن یا حس سوزش در لثه و پوست

موارد ذکر شده در عوارض ایمپلنت دندان در صورتی اتفاق می افتد که شما کار جراحی را توسط یک متخصص انجام نداده باشید و فردی که این کار را انجام می دهد تبحر و دانش کافی برای انجام این کار را نداشته باشد. در مرکز دندانپزشکی ایمپلنتیا در تهران این اتفاق نخواهد افتاد، چرا که این کار توسط یک متخصص مجرب انجام می شود.

 

نتیجه ایمپلنت دندان در بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران

مراجعه به بهترین مرکز ایمپلنت دندان تهران و انجام این پروسه تحت نظر متخصص ، مطمئناً نتیجه موفقیت آمیزی را به همراه دارد. البته ، این احتمال را نیز نمی شود نادیده گرفت که در برخی موارد ، به علل مختلف ، ممکن است استخوان با ساختار فلزی ایمپلنت سازگاری پیدا نکند. در صورتی که فرد سیگاری باشد احتمال این ریسک بالاتر هم می رود.

اگر چنین اتفاقی وقوع یابد ، باید مجدد به دندانپزشک خود مراجعه نمایید تا ایمپلنت از محل خارج شود. البته با گذشت سه ماه مجدداً می توانید برای ایمپلنت کردن دندان هایتان به بهترین کلینیک در شمال تهران مراجعه کنید. برای اینکه از بروز چنین موارد ناخوشایندی جلوگیری شود و البته ایمپلنت ماندگاری طولانی تری داشته باشد ، توصیه های ذیل را رعایت فرمایید :

 • رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان در سطح عالی : بایستی از ایمپلنت دندان درست همانند دندان های طبیعی خود مراقبت کنید . بدین صورت که آن نواحی همیشه باید عاری از هر گونه آلودگی باشند. می توانید برای مسواک زدن ، از مسواک های مخصوص موجود در بازار بهره بگیرید. این مسواک ها به گونه ای طراحی شدند که می توانند آلودگی فضای میان دو دندان و ایمپلنت ها را نیز پاک سازند.
 • مراجعه مرتب به دندانپزشک : خوب است به طور منظم تحت نظر دندان پزشک خود ویزیت شوید تا ایشان در جریان نحوه عملکرد ایمپلنت ها و وضعیت سلامت دهان و دندان شما قرار گیرد. همچنین ایشان دستورالعمل هایی تحت عنوان مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان را به شما آموزش می دهد که رعایت آن نکات الزامی است.
 • عاداتی که باعث آسیب دیدن دندان ها و ایمپلنت می شوند را ترک کنید: از جویدن و گاز زدن خوراکی هایی که بافت سخت و محکمی دارند ، مثل یخ و آبنبات اجتناب کنید. زیرا این عمل می تواند موجب شکستگی تاج ایمپلنت یا دندان طبیعی تان شود. از مصرف بسیار زیاد محصولات حاوی کافئین و تنباکو بپرهیزید. اگر هم به دندان قروچه دچار هستید حتما جهت درمان آن اقدام کنید.

هزینه ایمپلنت دندان در تهران سال 1401 و 1402

همانطور که در بخش های مختلف این مقاله مشاهده کردید، این درمان به فرایندهای جراحی نیاز دارد، به این معنی که کاری که باید بر روی دندان انجام شود، بیشتر از یک فرایند تنها جایگزین کردن یک دندان از دست رفته است. بنابراین، جراحی ها و اقدامات مورد نیاز برای آماده سازی محیط دهان برای اجرای فرایند کاشت دندان، خود یک متغیر در هزینه ایمپلنت دندان در سال 1402 محسوب می شود.

استفاده از برندهای مختلف ایمپلنت های دندان نیز به طور نرمال، نوساناتی را در قیمت ایمپلنت دندان ایجاد می کند. با توجه به این موارد، نمی توان برای تمام فرایندهای کاشت دندان یک قیمت ثابت را تخمین زد. دندانپزشک در جلسه مشاوره، اطلاعات لازم در این خصوص را در اختیار تان قرار می دهد. اما به طور خلاصه عوامل موثر به هزینه کاشت دندان به شرح ذیل می باشد:

برند ایمپلنت دندان

عامل تاثیر گذار در هزینه در واقع خود ایمپلنت است بیشترین قسمتی که روی هزینه تاثیر گذار است اون برند ایمپلتی است که کار می کنیم. در این موضوع کمپانی تولید کننده مطرح است که بر روی قیمت کاشت دندان تاثیر بسیار زیادی دارد ، زیرا اختلاف قیمت تا سه الی چهار برابر است. مناسبترین قیمت ها با کیفیت قابل قبول ، ایمپلنت های کره ای هستند . برخی از ایمپلنت ها که دارای هزینه نسبتا بیشتر هستند و کیفیت قابل قبولی می باشند ایمپلنت دندان ها معمولا اروپایی هستند و برخی از برند ها که خیلی کمتر هستند طبیعتا هزینه های بسیار بالاتری دارند.

 • انجام دهنده درمان : طبیعتا انجام این درمان توسط یک متخصص با توجه به سابقه تبحر، تکنیک و مهارتی که متخصص دارد نسبت به یک دندانپزشک عمومی شامل هزینه بیشتر می شود. البته لازم به ذکر است که تنها تفاوت هزینه ها مرتبط به این موضوع نمی باشد و موارد دیگری نیز در آن دخیل است.
 • قطعات مورد استفاده : قسمت دیگری که وجود دارد درتبلیغات ایمپلنت های خیلی ارزان قیمت که خیلی رواج پیدا کرده است استفاده از قطعات پروتزی تقلبی است. که باعث شده در عمل جراحی از پایه های ایمپلنت دندان اورجینال استفاده کنند و برای کاهش هزینه ها از لابراتوار خیلی ضعیف تری استفاده می کنند یا قطعات پروتزی خیلی ارزان قیمت و نامرغوب را خریداری می کنند تا بتوانند هزینه کاشت دندان در تهران یا دیگر شهر های ایران را به شدت کاهش دهند. که معمولا مراجعه کنندگان از این موضوع بی اطلاع هستند و تنها نوع ایمپلنت به کار رفته را پیگیری می کنند. چرا که آن ها اگاه نیستند که مابقی قطعات نیز به همان اندازه در دوام ایمپلنت دندان موثر و مهم می باشند. از همین رو حتما هزینه بالاتری را دارند. یک سری قیمت های که در تبلیغات هست قاعدتاً مجموع هزینه دریافتی از مجموع هزینه تهیه قطعات باکیفیت عالی خیلی پایین تر می باشد ، در نتیجه حتما یک ایرادی در قیمت ها است.

انیمیشن ایمپلنت دندان

عوامل عدم موفقیت آمیز بودن ایمپلنت دندان در تهران

تا به حال به این فکر کرده اید که ممکن است کاشت ایمپلنت موفقیت آمیز نباشد؟ به چه دلایلی این عدم موفقیت ایجاد خواهد شد؟ لازم است بدانید درصد نادری از افراد هستند که به علل مختلف مانند سیگار کشیدن ، بروکسیسم ، ابتلا به بیماری های سر و گردن و غیره با نارسایی های این نحوه از کاشت دندانی مواجه شوند. به شرح این موارد در زیر پرداخته ایم:

 • سیگار کشیدن : جامعه سیگاری که این روزها درصد زیادی را تشکیل می دهند بیشتر از سایرین در معرض شکست خوردن این روش درمانی دندانپزشکی هستند. سابقه سیگار کشیدن شما می تواند سلامت لثه و دهان شما تاثیر سو بگذارد و این امر موجب شکست خوردن پروسه درمانی ایمپلنت دندان می گردد.
 • بروکسیسم : این عارضه که به معنای کشیدن دندان ها بر روی هم دیگر است می تواند به دلیل استرس و نگرانی و اختلالات عصبی اتفاق بیفتد. این اتفاق می تواند موجب ساییده شدن دندان ها و وارد شدن فشار به انها شود. ساییدگی ها می توانند استخوان فک را نیز درگیر نمایند و به خراب شدن و آسیب به ایمپلنت ها منجر گردند.
 • افراد مبتلا به بیماری های سر و گردن : چنانچه فردی مبتلا به سرطان های ناحیه سر و گردن باشد و به همین دلیل تحت درمان با اشعه قرار گرفته باشد ، ریسک نارسایی کاشت دندان در او افزایش پیدا می کند.
 • کمبود استخوان لثه : در افرادی که استخوان فک آن ها ضعیف است و نمی تواند به عنوان پشتیبانی قوی برای ایمپلنت ها محسوب شود ، پس از گذشت مدتی نیاز به تعویض و ترمیم ایمپلنت دندان خواهند داشت.
 • عفونت ها : ابتلا به انواع عفونت ها در ناحیه لثه و فک ، می تواند در دراز مدت موجب رشد باکتری ها در زیر لثه ها شود و همین مساله موجب عفونت و پس زدن ایمپلنت خواهد شد.

عفونت در ایمپلنت دندان

گاهی اوقات این ایمپلنت ها می توانند عفونی شوند و در بافت نرم ، التهاب ایجاد کنند. این عارضه که با نام پری ایمپلنتیسیس شناخته می شود منجر به از دست رفتن استخوان در اطراف ایمپلنت شده و شباهت زیادی به بیماری های مربوط به لثه دارد. از علائم این بیماری می توان به خونریزی در هنگام مسواک زدن ، حساس و متورم شدن لثه ها و افزایش عمق حفره اطراف ایمپلنت دندان اشاره کرد. مشکل این وضعیت این است که این عفونت می تواند باعث شود استخوان تحلیل رود و در نتیجه آن ؛ پروتز دندان شل شود.

تشخیص این معضل

اولین اقدامی که صورت می پذیرد ، انجام X ray می باشد. بهترین دندانپزشک کاشت دندان در تهران این کار را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که استخوانی از دست رفته است یا خیر. همچنین ممکن است ایشان اطراف پروتز را بررسی کنند تا از درجه عفونت و التهاب اطلاع پیدا کند. این امر هر چه زودتر صورت پذیرد ، احتمال نجات پیدا کردن ایمپلنت بالاتر می رود.

درست مثل بیماری های لثه در دندان های طبیعی ، این مشکل معمولا هیچ دردی را ایجاد نمی کند و در نتیجه اغلب بیماران متوجه وجود عفونت در ایمپلنت دندان نخواهند شد. پری ایمپلنتیسیس می تواند به علت وجود باقی مانده سیمان روی ایمپلنت ، قرار گرفتن پروتزها در نزدیکی یکدیگر ، رعایت نکردن بهداشت دهان ، پایین بودن کیفیت استخوان ، مشکلات سیستمی مثل دیابت ، سیگار کشیدن و یا شکست نتیجه کاشت دندان به وجود آید.

درمان پری ایمپلنتیسیس

پس از تشخیص پری ایمپلنتیسیس ، درمان به مقدار استخوان از دست رفته بستگی خواهد داشت. به همین خاطر تمیز کردن سطح ایمپلنت دندان و استخوان سازی از طریق گرافت اهمیت ویژه ای پیدا می کند. راه های زیادی برای تمیز کردن سطوح دندان وجود دارد که شامل موارد زیر می شود :

 • جرم گیری
 • ضد عفونی کردن سطج آن
 • استفاده از چرک خشک کن
 • زمانی که استخوان زیادی از دست رفته باشد ، خود ایمپلنت برداشته می شود.

 

ایمپلنت دندان + کلینیک ایمپلنتیا

 

جایگزین های ایمپلنت دندان

این درمان برای بهره مند شدن از یک لبخند زیبا انجام می شود ، اما برای همه مناسب نیست . این دسته از افراد می توانند از روش های جایگزین کاشت بهره ببرند. برخی از این تکنیک ها را در زیر ذکر کرده ایم :

بریج دندان

این مدل ، یک ابزار مصنوعی ثابت است که برای پر کردن جای دندان های از دست رفته به جای ایمپلنت دندان استفاده می شود. این بریج برای نوجوانانی که استخوان هایشان همچنان در حال رشد می باشد مناسب است. این ابزار چند مدل دارند:

 • بریج رزین باند

این دسته که با نام مریلند بریج نیز شناخته می شوند ، شامل یک دندان مصنوعی با دو بالچه در اطراف آن می باشد. این بالچه ها به وسیله رزین به یکی از دندان کناری فیکس می شوند. برای نصب این مدل نیازی نیست مثل روش قدیمی دندان ها را آماده کرد.

 • بریج سنتی

در این تکنیک جایگزین پروتز دندان ، از دندان های کناری به عنوان پشتیبان دندان مصنوعی استفاده خواهد شد. در چنین مواردی دندان مصنوعی با استفاده از تاج هایی که روی دندان های کناری قرار می گیرند ، فضای خالی را پر می کند. چون دندان های اصلی پوشش داده می شوند ، این نوع بریج نسبت به مدل رزینی استحکام بیشتری دارد.

 • بریج کانتیلور

این مدل دندان مصنوعی را تنها در یک سمت پشتیبانی می کند ، وگرنه فرقی با نوع سنتی ندارد.

دندان مصنوعی جدا شونده

این ابزار که برای جایگزین کردن دندان از دست رفته و کاشت دندان به کار برده می شود ، ارزان تر از ایمپلنت دندان می باشد. در این رویکرد یک یا چند دندان به یک پایه پلاستیکی همرنگ لثه فیکس می شوند و این پایه به دندان های طبیعی می چسبد. زمانی که تمامی دندان ها کشیده شده باشند ، نیاز است تا به صورت کامل از دندان مصنوعی استفاده شود.

چه کسی می تواند ایمپلنت دندان در تهران را انجام دهد؟

 • جراح فک و دهان

این افراد در حدود چهارسال ، در زمینه جراحی های پیچیده آموزش می بینند. این افراد می توانند در صورت نیاز از بیهوشی نیز استفاده کنند.

 • متخصص لثه ( پریودنتیست )

این متخصص ها متقاضیانی را درمان می کنند که بیماری لثه آن ها به قدری شدید است که نیاز به جراحی دارد. همچنین این دسته از افراد آموزش می بینند تا اقداماتی را برای مراجعین خود انجام دهند و از این طریق ریسک بروز بیماری های لثه را کاهش دهند. متخصصین لثه می توانند پروسیجرهای متعددی را برای مراحل مختلف مراقبت از دندان ها ارائه دهند. علاوه بر تمامی این موارد ، پریودنتیست ها آموزش دقیقی را برای حل مشکلات لثه می بینند و قادرند کاشت ایمپلنت دندان را نیز به انجام رسانند.

 • دندان ساز ( پروستودنتیست )

امروزه ، دندان سازها می توانند علاوه بر ترمیم دندان های مراجعه کنندگان ، در پروسیجرهای زیبایی دندان نیز حضور داشته باشند و برای بهتر کردن و درخشان تر کردن لبخند شما ، کاشت ونیر را انجام دهند. این افراد درمان های مختلفی را به انجام می رسانند ؛ از ترمیم بریج های ساده گرفته تا ترمیم دندان هایی که طی تروما شکسته شده اند.

 • اندودنتیست

این افراد ، متخصصانی هستند که رویه های مختلفی را برای درمان دندان از دست رفته انجام می دهند. این رویکردها شامل درمان کانال ریشه و کاشت دندان می شود. این متخصصین همچنین آسیب هایی که به علت تروما به وجود آمده اند و روی دهان و دندان تاثیر گذاشته اند را تشخیص می دهند. این دندانپزشک ها در کشیدن دندان به صورت غیرتهاجمی و همچنین ایمپلنت دندان تخصص دارند و علاوه بر آن اندوتراپی را نیز انجام می دهند.

 • دندانپزشک عمومی

با اینکه این افراد معمولا صلاحیت انجام خدمات مختلف مربوط به دندان را دارند ، اما امکان دارد آموزش هایی که دیده اند در سطح متخصصان نباشد و قادر نباشند که پروسیجرهای پیچیده تر را به انجام رسانند. زمانی که فردی نیاز به یک پروسیجر پیچیده و چند مرحله ای داشته باشد ، بهتر است به یک متخصص ایمپلنت دندان مراجعه نماید.

دندانپزشک عمومی می تواند فرآیند کاشت دندان را انجام دهد؟

ممکن است فردی که انتخاب کرده اید ، ایمپلنت دندان را انجام ندهد. دندانپزشک شما باید آموزش های لازم را دیده و تخصص کافی برای کاشت پروتز دندان را داشته باشد. این پروسیجر معمولا توسط متخصصین کاشت دندان به انجام می رسد و به همین دلیل ، دندانپزشک های عمومی برای کاشت ایمپلنت ها نیاز به آموزش های اضافی دارند. ابتدایی ترین موردی که این فرد باید به آن توجه داشته باشد ، سلامت دندان ها در طولانی مدت و کیفیت لبخند شما می باشد.

سوالاتی که می توانید از بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران بپرسید؟

چند سال است که روند کاشت پروتز را انجام می دهید؟

حتما از فرد مورد نظر خود بپرسید که سطح تجربه وی در چه حد است. پروسه ایمپلنت کردن دندان به تکنیک های پیشرفته ای نیاز دارد و پزشک باید از پیش تجربه چنین کاری را داشته باشد.

تا کنون چند بار پروسه ایمپلنت دندان را انجام داده اید ؟

کاشت دندان یک مهارت می باشد و هر بار که یک فرد این مهارت را به انجام می رساند سطح تجربیات وی بالاتر می رود. به همین خاطر فردی که سالانه سه تا چهار بار این رویکرد را انجام می دهد قابل مقایسه با متخصصی که هر هفته آن را به انجام می رساند نیست.

از چه برندی استفاده می کنید؟

تولیدکننده های ایمپلنت دندان تیتانیومی با کیفیتی در بازار وجود دارند ، اما در هر حال امکان دارد در حدود چهار درصد از آن ها پس زده شوند. یکی از نکات حائز اهمیت در روند کاشت دندان این است که پزشک انتخابی شما به قدری صادق باشد که در مورد پیامدهای استفاده از هر مدل با شما صحبت کند.

شما تحت چه آموزش هایی قرار گرفته اید ؟

می توانید از جراح دندانپزشک در مورد دوره هایی که به اتمام رسانده اند سوال کنید. این دوره ها می توانند در دانشگاه ، سمینارهای مختلف و یا دوره های آموزشی انجام شده باشند.

پیوند استخوان قبل از ایمپلنت دندان در تهران

در این پروسیجر ، پودر استخوان برای تحریک رشد سلول های بنیادی در بدن استفاده می شود. این روند معمولا در رویه کاشت دندان در تهران مورد استفاده قرار می گیرد. پیوند استخوان ، به دلایل زیادی مورد نیاز است. برای مثال شایع ترین علت نیاز به آن ، تقویت استخوان تضعیف شده و آماده کردن آن برای ایمپلنت می باشد. در طول رویه کشیدن دندان ، نیاز است تا پیوند استخوان انجام شود تا شکل لثه ای که روی آن را پوشانده حفظ شود. با این کار ، دندان جایگزین با کمترین آسیب به دندان های کناری ، داخل لثه و استخوان قرار می گیرد. در نظر داشته باشید در صورتی که تورم یا عفونت در ناحیه مورد نظر وجود داشته باشد ، ممکن است روند پیوند استخوان دوباره تکرار شود تا بتوان ایمپلنت دندان را جایگذاری کرد.

در صورتی که در ناحیه ای که دندان خود را از دست دادید به یک بیماری حاد لثه ای مبتلا شده باشید و یا آسیبی به آن وارد شده باشد ، پیوند زدن استخوان با پودر ضرورت بیشتری نیز پیدا می کند. در طول فرایند کاشت دندان می توان استخوان از دست رفته را جایگزین کرد و استخوان سازی نیز تحریک خواهد شد. بدین شکل فک می تواند پروتز جدید را تحمل کند.

همانطور که مطلع شدید ، روش ریج زمانی انجام می شود که پیوند همزمان با بیرون کشیدن دندان انجام شود. در صورتی که به یک کلینیک ایمپلنت دندان خوب در تهران مراجعه کرده باشید ، می توانید با انجام این پروسیجر از پس زده شدن ایمپلنت در مدت طولانی جلوگیری کرده و لثه های اطراف آن را تقویت نمایید. در صورتی که برای درمان مشکلاتی که به پیوند استخوان نیاز دارند اقدام نکنید ، پروسه های ترمیمی پیچیده تر ، دردناک تر و پر هزینه تر خواهند شد.

نحوه کشیدن بخیه ها بعد از عمل کاشت ایمپلنت دندان

بعد از کاشت پیچ ایمپلنت پزشک از بخیه های جذبی و غیره جذبی استفاده می کند. بخیه های جذبی به خودی خود و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی حدودا 5 روزه تجزیه شده و جذاب بدن خواند شد. اما بخیه های غیر جذبی باید حدود یک هفته الی 10 روز بعد از کاشت دندان توسط متخصص کشیده شوند. لازم به ذکر است که حتی بعد از کشیدن بخیه ها نیز ممکن است همچنان در دهان بیمار زخم وجود داشته باشد ، از همین رو باید همچنان بیمار در زمان جویدن غذا با احتیاط کامل عمل کند و بهتر است تا بهبودی کامل زخم ها ، از غذاهای آبکی مانند سوپ استفاده کند. مسواک زدن و رعایت نکات بهداشتی نیز حتی بعد از کشیده شدن بخیه ها باید به طور کامل و البته با توجه به توصیه های دندانپزشک انتخابی شما رعایت گردد. ناگفته نماند که بعد از کشیدن بخیه ها در زمان مسواک زدن کمی خونریزی وجود خواهد داشت که کاملا طبیعی بوده و به مرور زمان و بهبودی کامل زخم ها این مشکل برطرف خواهد شد. لازم است بدانید که کشیدن بخیه های غیر جذبی درد یا ناراحتی را به دنبال ندارد اما پزشک برای احتیاط از دارو های بی حسی پیش از کشیدن بخیه های ایمپلنت دندان استفاده می کند.

 

آیا ایمپلنت دندان سرطان زاست - ایمپلنتیا

 

آیا ایمپلنت دندان سرطان زاست؟

متاسفانه یکی از باور های اشتباه و نادرست که در میان مردم بسیار رایج است ، مسئله سرطان زا بودن ایمپلنت و افزایش ریسک ابتلا به بیماری کارسینومای دهان بعد از انجام پروسه کاشت می باشد که این مسئله باعث شده است ، متقاضیان و بیمارانی که کاندید کاشت ایمپلنت طبیعی در دندان هستند ، از انجام این پروسه خودداری کنند ، حتی اگر برای جویدن و تکلم راحت تر به استفاده از ایمپلنت نیاز داشته باشند.

کارسینوما یک نوع تومور زایی در سلول های سطحی و لایه بین اندام های گوناگون مانند بافت دهان و لثه می باشد. 95 درصد از کسانی که به این عارضه دچار می شوند ، معمولا پیش از انجام عمل جراحی کاشت ایمپلنت ، دخانیات و مشروبات الکلی بسیار زیادی مصرف می کردند یا همچنان مصرف می کنند و 5 درصد به علت ژنتیک ، عفونت ها و مسائل مزمن دهان و دندان ، سبک نادرست زندگی و استفاده زیاد از حد برخی از دارو های شیمیایی به این عارضه دچار می شوند.

سلول هایی که در سطح و لایه های میانی پوست وجود دارند ، از جمله سلول هایی هستند که در زمان کاشت ایمپلنت تحت تاثیر قرار می گیرند.

در جواب اینکه آیا ایمپلنت سرطان زاست یا خیر نیز باید بگویم در اغلب موارد التهاب لثه با کارسینومای دهانی یا تومورهای دهانی اشتباه گرفته می شود و از همین رو نگرانی هایی را در این خصوص برای بیماران ایجاد می کنند که بر اثر کاشت ایمپلنت در آینده دچار سرطان می شوند. در حالی که این چنین نبوده و علائم به وجود آمده نیاز به بررسی بیشتر متخصص کاشت دندان دارد.

اگر نگرانی شما هنوز در رابطه با ایمپلنت و سرطان یا سرطان زا بودن آن برطرف نشده است ، از پزشک خود بخواهید تا در این خصوص توضیحات بیشتری را به شما ارائه دهد.

کاشت فوری دندان با بیهوشی

ایمپلنت فوری دندان با بیهوشی یا سدیشن یکی از تکنیک های جدید در کاشت دندان می باشد. برخی از افراد به دلیل ترس و اضطرابی که نسبت به انجام عمل جراحی و همچنین پروسه ایجاد حفره در استخوان فک و کاشت ایمپلنت های دندانی دارند ، از انجام کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خودشان خودداری می کنند. از همین رو کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی بهترین و مناسب ترین گزینه برای این دسته از افراد خواهد بود. تا در بیهوشی و آرامش کامل فرد ، پروسه کاشت دندان توسط دندانپزشک انجام شده و بیمار بدون تجربه هیچ درد ، ترس ، نگرانی و استرسی از نتیجه کاشت دندان و لبخند زیبای خود که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند ، بهره مند شوند. شما نیز اگر جز این دسته از افراد هستید ، می توانید با مراجعه به یک متخصص مجرب و متبحر ، کاشت فوری دندان با بیهوشی را انجام دهید.
طی انجام این روش یک نفر به تیم جراحی شما اضافه خواهد شد. در واقع برای استفاده از بیهوشی برای انجام کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت به یک متخصص بیهوشی نیاز است. تا در زمان انجام جراحی وی با استفاده از تجهیزات و مواد مورد نیاز بیمار را برای مدت زمان کوتاهی به یک خواب عمیق و کنترل شده ببرد. البته باید به این مورد نیز توجه داشته باشید که روش بیهوشی مورد استفاده در این روش با روش های بیهوشی در بیمارستان بسیار متفاوت بوده و به عنوان یک روش جدید هیچ نوع عوارض جانبی برای بیمار در پی نخواهد داشت. از همین رو با خیال آسوده می توانید با غلبه کردن بر روی ترس و استرس خود ناشی از جراحی های دندانپزشکی ، کاشت را با بیهوشی یا سدیشن تجربه نمایید.

سوالات پرتکرار درباره ایمپلنت دندان

بر اساس شرایط محل درمان در دهان و نوع تکنیک مورد استفاده برای ایمپلنت دندان ، مدت زمان مورد نیاز برای اجرای کامل این فرایند ، متغیر می باشد. برای مثال اگر پیوند استخوان فک ، مورد نیاز باشد ، مدت تکمیل پروسه ، طولانی تر خواهد شد. پزشک بعد از انجام معاینات و تعیین پروسیجر ایمپلنت شما ، در خصوص طول مدت مورد نیاز برای این پروسه نیز به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

گزینش اجرای فرایند ایمپلنت ، تحت عمل بیهوشی یا بی حسی موضعی ، فاکتوری است که به نوع اقدامات مورد نیاز برای اجرا در طول ایمپلنت ها وابسته است. این موضوع در جلسه مشاوره بین بیمار و پزشک شما در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا واقع در شمال تهران ، به گفتگو گذاشته شده و در خصوص آن ، اطلاع رسانی کامل انجام می شود.

فرایند کاشت دندان ، به عنوان یک فرایند بی خطر دهان و دندان شناخته شده است. علت بی خطر بودن آن استفاده از ماده تیتانیوم در پایه ایمپلنت می باشد. این فلز دارای سطح سازگاری بسیار بالا با بدن بوده و در نتیجه خطراتی از قبیل عفونت را به همراه نخواهد داشت.

تداوم و ماندگاری ایمپلنت دندان ، تا حد زیادی به دقت شما در یافتن یک کلینیک دندانپزشکی خوب که مجهز به جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی روز دنیا بوده و با ارائه بهترین خدمات ، محصولی با کیفیت و ماندگاری بالا را برای بیمار خود فراهم کرده و آن را به یک سرمایه گذاری خوب برای بیمار خود تبدیل کرده باشد ، وابسته است. توصیه کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا بهترین مرکز کاشت دندان در تهران پایتخت سرزمین پهناور ایران به شما این است که در کنار انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خوب ، سبک زندگی صحیحی را نیز دنبال کنید. به این ترتیب می توانید برای مدت طولانی از داشتن دندان ایمپلنت شده که خدمات و زیبایی مشابه با دندان های طبیعی تان را ارائه می دهند ، بهره مند شوید.

برای کاشت دندان در افراد دیابتی ، نخست تمهیداتی برای کنترل قند و حفظ آن در سطح ثابت اندیشیده می شود. در صورت کنترل و ثابت نگه داشتن سطح قند ، فرایند ایمپلنت در افراد دیابتی ، بدون بروز خطر ، قابل اجرا می باشد.

به طور کلی ، استعمال سیگار تاثیرات منفی را بر روی سلامت عمومی بر جای گذاشته و عمر تمامی فرایندهای زیبایی و درمانی انجام شده در بدن را کوتاه می کند. ايمپلنت دندان نیز از این امر مستثنی نمی باشد. بهترین اقدام برای ارتقا دادن زمان ماندگاری ایمپلنت دندان ، بهبود کیفیت زندگی است. این امر در سایه ترک مصرف سیگار و ارتقا دادن سبک زندگی محقق می شود.

استعمال سیگار بعد از ایمپلنت ، به دلیل تاثیرات منفی آن بر روی فرایند بهبود ، به مدت دو روز بعد از جراحی ، ممنوع می باشد.

بعد از این پروسه ، در صورت مشاهده خروج ترشحات خونابه مانند از ناحیه جراحی شده ، با استفاده از کمپرس یخ ، به کمک به قطع خونریزی اقدام کنید. خروج ترشحات خونابه مانند از ناحیه جراحی ، طبیعی بوده و به طور خودبخود قطع می شود.

برای مسواک زدن محل جراحی کاشت دندان ، حتماً از مسواک نرم استفاده کنید. رعایت بهداشت دهان و دندان ، در هر شرایطی الزامی است. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، باعث تجمع باکتری و میکروب و در نتیجه برو عفونت ها می شود.

پایه ایمپلنت ، از ماده تیتانیوم تشکیل شده است که بدن با آن سازگار می باشد ، بنابراین احتمال پس زدن ایمپلنت دندان توسط بدن ، بسیار کم است.

فرایند کاشت ایمپلنت های دندانی ، اغلب یک فرایند بدون درد می باشد ولی پزشک ، داروهای مسکن را تجویز می کند تا در صورت تجربه درد ، به منظور کنترل و مدیریت آن ، مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به اینکه ناحیه ایمپلنت ، جراحی شده است ، هر گونه فعالیتی که باعث بالا رفتن فشار خون شود ، می تواند خطر خونریزی را به همراه داشته باشد. بنابراین ، توصیه می شود حداقل تا 24 ساعت از انجام فعالیت های سنگین ، رفتن به باشگاه یا شنا کردن خودداری کنید.

آلیاژ مورد استفاده برای کاشت دندان ، تیتانیوم است. این فلز با بدن انسان بسیار سازگار بوده و به سرعت با استخوان جوش می خورد و هیچگونه حساسیتی را به وجود نمی آورد.

ایمپلنت دندان ، بلافاصله بعد از کشیدن دندان ، امکان پذیر است. ولی در صورتی که لازم باشد این دو مرحله به صورت تفکیک شده از هم انجام شوند ، باید دو الی سه ماه بین آنها فاصله انداخته شود.

شرکت های متعددی در سراسر دنیا به ساخت ایمپلنت دندان مشغول می باشند. این شرکت ها از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنند. بعلاوه ، کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت ایمپلنت نیز در آنها متفاوت می باشد. به طور کلی ، ماده اصلی استفاده شده در ساخت ایمپلنت ، تیتانیوم است ، ولی تفاوت در برند ها را می توان به تکنولوژی های به کار رفته و کیفیت مواد مصرفی نسبت داد.

کاشت دندان خصوصاً در دهه های اخیر ، پیشرفت های شگرفی داشته و تنوع خدمات آن بسیار گسترده است. در زمان مراجعه به کلینیک خوب ، که همگام با به روز ترین تکنولوژی ها در حال حرکت می باشد ، پزشک با انجام بررسی های لازم بر روی ناحیه دهان و دندان شما ، بهترین گزینه را برای شما انتخاب می کند. شما نیز می توانید با بالا بردن سطح آگاهی خود در این زمینه ، در این مسیر ، گام موثری بردارید.

برای مثال ، وقتی دندان خود را از دست می دهید ، اگر بین زمان از دست رفتن دندان و ایمپلنت دندان فاصله طولانی وجود داشته باشد ، مشکلاتی از قبیل از دست رفتن تراکم استخوان ، دور از انتظار نخواهد بود. با علم به این موضوع ، با اقدام فوری برای کاشت دندان در پی از دست رفتن دندان طبیعی ، می توانید در کاهش هزینه ها با جلوگیری از نیاز به پیوند استخوان ، گام موثری را برارید.

انتخاب یک کلینیک خوب و پزشکان متعهد ، یکی دیگر از اقداماتی است که می تواند شما را در مدیریت کردن صحیح هزینه های ناشی از ایمپلنت دندان یاری رساند. مراجعه به کلینیکی که همگام با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در حال حرکت بوده و دامنه متنوع خدمات را در اختیار بیمار خود قرار می دهد ، قطعاً می تواند در مقایسه با کلینیکی که انتخاب را تنها به گزینه های قابل دسترس خود محدود می کند ، خدمات بهتری را به بیمار خود ارائه دهد.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران در سال 1401 یا 1402 بر اساس فاکتورهای مختلف ، از قبیل برند ، کشور تولید کننده محصول ، ضمانت محصول و برخی پارامترهای دیگر ، متغیر است. در زمان مراجعه به کلینیک ، در جلسه مشاوره ، اطلاعات مربوطه در اختیار شما قرار داده می شود. خوشبختانه ، کشورمان ایران نیز یکی از تولید کنندگان ایمپلنت می باشد و محصولات تولید شده ، از سوی بسیاری از متخصصین این حوزه ، مورد تائید قرار گرفته است. همین امر یک ویژگی مثبت محسوب شده و می تواند در کاهش هزینه درمان ، ایفای نقش نماید.