هزینه ایمپلنت دندان در هر مرکزی که مبادرت به انجام این کار می‌کند، متفاوت است. این تغییر قیمت ایمپلنت به عوامل متعددی بستگی دارد که از عمده دلایل آن می توان به پزشک متخصص و متریال استفاده شده، اشاره کرد. بعضی از دندانپزشکان به جهت کاهش هزینه‌ها، کلیه مراحل کاشتن ایمپلنت، پروتز و روکش کردن را خودشان در مرکز مربوطه انجام می‌دهند به خاطر اینکه کار ایمپلنت دندان به دو متخصص فک و صورت و متخصص پروتز دارد انجامش توسط یک نفر ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشد. در مرکز ایمپلنتیا کار جراحی توسط متخصص فک و صورت و کار پروتز توسط متخصص پروتز انجام می شود، این امر باعث می شود که کار بیمار به صورت تخصصی انجام گیرد.

هزینه ایمپلنت دندان

انجام این کار سبب می‌شود که انجام مراحل درمانی بیمار راحت تر شده و همچنین از نگرانی و استرس فرد نیز کاسته شود. کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا خدمات با کیفیت و تخصصی در زمینه ایمپلنت ارائه می‌دهد.

تخمین هزینه ایمپلنت دندان

برای تخمین مقدار قیمت ایمپلنت فوری ، جلسات مشاوره‌ای با بیمار ضروری است. در این جلسه هزینه ایمپلنت دندان و انواع آن مشخص می‌گردد فرد بیمار می‌تواند با توجه به هزینه و سلایق خود مورد لازم را انتخاب نماید. یکی از عوامل متغیر بودن قیمت ایمپلنت دندان موادی است که دندانپزشک برای این کار استفاده می‌کنند.

هزینه ای که پرداخت می‌کنیم شامل عمل جراحی به منظور کاشت پایه، انجام تاج دندان است. به منظور کاشت پایه، نوع و جنس فلزی که برای این کار استفاده می‌شود بر قیمت تاثیر گذار است. این فلز غالباً از جنس تیتانیوم است. شما نباید به تنهایی هزینه ایمپلنت را در نظر داشته باشید.

هزینه ایمپلنت دندان جلو

هزینه کاشت دندان جلو فرایندی حساس تر نسبت به سایر دندان ها به منظور ایمپلنت دارد. دقت و نحوه قرار گیری ایمپلنت برای دندان های جلویی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در بعضی از موارد امکان دارد که در جلسه‌ای که دندان کشیده می شود، ایمپلنت جایگذاری گردد. این شرایط زمانی به وجود می آید که شرایط دهان، فک و لثه بیمار در حالت ایده آل قرار داشته باشد. در غیر این صورت پس از آن‌ که دندان کشیده شد حدود ۴ الی ۸ هفته زمان نیاز است که فرایند ترمیم صورت پذیرد و پس از آن مبادرت به این کار شود.

از آنجا که که مواد مورد نیاز به منظور ایمپلنت وارداتی می‌باشد، قیمت ایمپلنت دندان نیز با توجه به تغییرات قیمت دلار تعیین می گردد. بسیار دقت داشته باشید که فریب مراکز مدعی در مورد ایمپلنت با قیمت های بسیار پایین را نخورید. ایمپلنت عملی تخصصی می‌باشد و جنس مواد اولیه آن نیز بسیار حائز اهمیت است.

عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان

در ادامه به معرفی عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان می پردازیم و هر مورد را جداگانه بررسی می‌کنیم.

  • کیفیت قطعات مورد استفاده

کیفیت قطعات مورد استفاده در ایمپلنت از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن است. هزینه تولید ایمپلنت برای شرکت های معتبر بالاتر می باشد زیرا از بهترین مواد مصرفی در ساخت ایمپلنت ها استفاده شده است. استفاده از مواد با کیفیت هم برای پزشک مناسب است و هم بیمار می تواند با خیالی آسوده از آن استفاده نماید. قطعات دیگری که همراه ایمپلنت وجود دارند شامل کاور درب ایمپلنت و هلینگ هست که در قیمت ایمپلنت تاثیر گذار است.

  • نوع برند

کشورهای متعددی هستند که سازنده ایمپلنت می‌باشند. بعضی از کشورهای سازنده ایمپلنت دقت و کیفیت منحصر به فردی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت دارند. بعضی از شرکت ها به دلیل سابقه طولانی در ساخت ایمپلنت ونیز استفاده از بهترین مواد، دارای قیمتی بالاتر از سایر شرکت های دیگر هستند.

  • ضمانت

نوع ضمانتی که شرکت سازنده ارائه می کند برای دندان پزشک و بیمار بسیار اهمیت دارد. بعضی از شرکت های سازنده ضمانت نامه های کتبی ارائه می دهند که بر اساس مدت زمان آن و نوع ضمانت، قیمت های متفاوتی را را ایجاد می کند.

  • تخصص پزشک

انجام کار توسط دندانپزشک عمومی یا بهترین متخصص ایمپلنت دندان بسیار مهم است و در تعیین قیمت ایمپلنت تاثیر مستقیم دارد. ایمپلنتی که در دو مرحله انجام می شود توسط دندانپزشک متخصص صورت می پذیرد. مرحله اول آن توسط متخصص جراح فک و صورت و یا متخصص لثه، و مرحله دوم توسط متخصص پروتز به انجام می رسد. این موارد نیز تاثیر بسیاری در قیمت کاشت دندان دارد.

  • لابراتوار

کیفیت لابراتوارهای مختلف نیز ز بر قیمت ایمپلنت تاثیر گذار است. لابراتوارهای پیشرفته با رعایت استانداردهای بالا می‌تواند در تغییر مبلغ ایمپلنت دندان موثر باشد.

  • هزینه های جانبی

اگر در مراحل انجام ایمپلنت نیاز به جراحی های جانبی مانند جراحی سینوس یا بازسازی فک باشد، هزینه های مازاد بر ایمپلنت دریافت خواهد شد. همچنین اگر فرد دچار مشکلاتی نظیر تحلیل لثه باشد، لازم است که پیوند استخوان به منظور افزایش عرض استخوان، افزایش ارتفاع استخوان و همچنین پیوند استخوان انجام شود. کلیه مراحل نامبرده بر هزینه های ایمپلنت خط تاثیر می گذارد. در این میان برند پودر استخوان مصرف شده نیز مهم است و دندانپزشک متخصص با ارائه فاکتور و استفاده از بهترین مواد بیمار را از هزینه ها مطلع می سازد.

  • تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند.

طبیعی است هر چه تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند، بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش خواهد یافت. برای مدیریت کردن هزینه، می توانید دندان هایی که جای آنها در دهان شما خالی است را با این تکنیک پر کنید و سایر دندان ها را با روش های دیگر تحت درمان قرار دهید. به این ترتیب هم می توانید به زیبایی مورد نظر در دهان و لبخند خود دست پیدا کنید و هم می توانید هزینه را مدیریت کرده و آن را کاهش دهید.

  • هزینه های عکسبرداری از استخوان فک

با توجه به اینکه قرار است از استخوان فک شما بعنوان پایه برای جایگذاری در این تکنیک استفاده شود، بنابراین لازم است این استخوان از شرایط لازم از قبیل استحکام و به طور کلی چارچوب خوب برخوردار باشد. به این منظور پزشک نخست عکسبرداری از استخوان فک را تجویز می کند تا در صورت مهیا بودن شرایط، فرایند ایمپلنت آغاز شود و در صورت ضعیف بودن و نامناسب بودن شرایط استخوان فک، نخست اقدامات لازم برای زمینه سازی استخوان فک انجام شود و پس از آن، پروسیجر ایمپلنت دندان آغاز گردد.

  • هزینه های پیوند استخوان

پیوند استخوان زمانی لازم است که استخوان فک از تراکم لازم برخوردار نبوده و توان لازم برای نگه داشتن دندان های ایمپلنت شده را نداشته باشد. در طول مدتی که جای دندان در دهان خالی است، استخوان فک تحلیل می رود. همچنین عوامل دیگر از قبیل آسیب های شدید وارد شده مثلاً در تصادف، باعث تحلیل رفتن استخوان فک می شود. به این ترتیب، لازم است پزشک، قبل از اقدام به ایمپلنت، پیوند استخوان فک را انجام دهد. همین فرایند، برروی هزینه نهایی ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد.

  • جراحی سینوس لیفت

زمان که دندان کشیده می شود کف سینوسبه مرور زمان کمی پایین می آید و ممکن است برای قرار داد یک ایمپلنت با ارتفاع مناسب نیاز باشد کف سینوس بالاتر برود.

به چه دلیل هزینه ایمپلنت دندان بالا می باشد؟

به دلیل هزینه ساختن ایمپلنت و لابراتوار ونیز پزشک متخصص مجزا در کنار هزینه هایی چون مواد اولیه وارداتی و غیره باعث می شود قیمت ایمپلنت بالا برود. نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که نباید فریب تبلیغات ایمپلنت دندان ارزان را بخورید. این ایمپلنت ها از کیفیت پایینی برخوردار هستند و از انواع چینی، هندی و پاکستانی بوده و متاسفانه در بازار وجود دارد و با نام و لیبل برندهای معروف آمریکایی و اروپایی فروخته می شوند. مراجعه به مراکز دندانپزشکی معتبر که بهترین مواد اولیه را خریداری می‌کنند بسیار مهم است.

کلینیک دندانپزشکی زیبایی ایمپلنتیا با کادری متخصص و استفاده از مواد درجه یک بهترین خدمات ایمپلنت دیجیتال ، ایمپلنت دیجیتال یک روزه، انواع لمینت و غیره را انجام می دهد. برای مشاوره تخصصی و رایگان با ما در تماس باشید.

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 و 1401

باید بگوییم هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 و هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 به دلیل تورم و تغییر قیمت تجهیزات مربوط به کاشت دندان متفاوت می باشد.

در بخش های بالاتر به صورت جامع و کامل به تمامی عواملی که بر روی قیمت تاثیر می گذارد پرداخته ایم، اما برای اطلاع دقیق از هزینه ها شما می توانید با کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا تماس بگیرید یا به صورت حضوری مراجعه کنید.