هزینه ایمپلنت دندان در هر مرکزی که مبادرت به انجام این کار می‌کند، متفاوت است. این تغییر قیمت ایمپلنت به عوامل متعددی بستگی دارد که از عمده دلایل آن می توان به پزشک متخصص و متریال استفاده شده، اشاره کرد. بعضی از دندانپزشکان به جهت کاهش هزینه‌ها، کلیه مراحل کاشتن ایمپلنت، پروتز و روکش کردن را خودشان در مرکز مربوطه انجام می‌دهند به خاطر اینکه کار ایمپلنت دندان به دو متخصص فک و صورت و متخصص پروتز دارد انجامش توسط یک نفر ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشد. در مرکز ایمپلنتیا کار جراحی توسط متخصص فک و صورت و کار پروتز توسط متخصص پروتز در مرکز ایمپلنتیا واقع در تهران ، شمال تهران ، ولنجک انجام می شود، این امر باعث می شود که کار بیمار به صورت تخصصی انجام گیرد.

هزینه ایمپلنت دندان

انجام این کار سبب می‌شود که انجام مراحل درمانی بیمار راحت تر شده و همچنین از نگرانی و استرس فرد نیز کاسته شود. کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا خدمات با کیفیت و تخصصی در زمینه ایمپلنت ارائه می‌دهد.

تخمین هزینه ایمپلنت دندان در تهران

برای تخمین مقدار قیمت ایمپلنت فوری در شمال تهران ، جلسات مشاوره‌ای با بیمار ضروری است. در این جلسه هزینه ایمپلنت دندان و انواع آن مشخص می‌گردد فرد بیمار می‌تواند با توجه به هزینه و سلایق خود مورد لازم را انتخاب نماید. یکی از عوامل متغیر بودن قیمت ایمپلنت دندان موادی است که دندانپزشک برای این کار استفاده می‌کنند.

هزینه ای که پرداخت می‌کنیم شامل عمل جراحی به منظور کاشت پایه، انجام تاج دندان است. به منظور کاشت پایه، نوع و جنس فلزی که برای این کار استفاده می‌شود بر قیمت تاثیر گذار است. این فلز غالباً از جنس تیتانیوم است. شما نباید به تنهایی هزینه ایمپلنت را در نظر داشته باشید.

هزینه ایمپلنت دندان جلو

هزینه ایمپلنت دندان جلو فرایندی حساس تر نسبت به سایر دندان ها به منظور ایمپلنت دارد. دقت و نحوه قرار گیری ایمپلنت برای دندان های جلویی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در بعضی از موارد امکان دارد که در جلسه‌ای که دندان کشیده می شود، ایمپلنت جایگذاری گردد. این شرایط زمانی به وجود می آید که شرایط دهان، فک و لثه بیمار در حالت ایده آل قرار داشته باشد. در غیر این صورت پس از آن‌ که دندان کشیده شد حدود ۴ الی ۸ هفته زمان نیاز است که فرایند ترمیم صورت پذیرد و پس از آن مبادرت به این کار شود.

از آنجا که که مواد مورد نیاز به منظور ایمپلنت وارداتی می‌باشد، قیمت ایمپلنت دندان در تهران و سایر شهرها نیز با توجه به تغییرات قیمت دلار تعیین می گردد. بسیار دقت داشته باشید که فریب مراکز مدعی در مورد ایمپلنت با قیمت های بسیار پایین را نخورید. ایمپلنت عملی تخصصی می‌باشد و جنس مواد اولیه آن نیز بسیار حائز اهمیت است.

عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان

در ادامه به معرفی عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان می پردازیم و هر مورد را جداگانه بررسی می‌کنیم.

  • کیفیت قطعات مورد استفاده

کیفیت قطعات مورد استفاده در ایمپلنت از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن است. هزینه تولید ایمپلنت برای شرکت های معتبر بالاتر می باشد زیرا از بهترین مواد مصرفی در ساخت ایمپلنت ها استفاده شده است. استفاده از مواد با کیفیت هم برای پزشک مناسب است و هم بیمار می تواند با خیالی آسوده از آن استفاده نماید. قطعات دیگری که همراه ایمپلنت وجود دارند شامل کاور درب ایمپلنت و هلینگ هست که در قیمت ایمپلنت تاثیر گذار است.

  • نوع برند

کشورهای متعددی هستند که سازنده ایمپلنت می‌باشند. بعضی از کشورهای سازنده ایمپلنت دقت و کیفیت منحصر به فردی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت دارند. بعضی از شرکت ها به دلیل سابقه طولانی در ساخت ایمپلنت ونیز استفاده از بهترین مواد، دارای قیمتی بالاتر از سایر شرکت های دیگر هستند به همین منظور نوع برند تاثیر بسزایی بر روی هزینه ایمپلنت دندان می گذارد.

  • ضمانت

نوع ضمانتی که شرکت سازنده ارائه می کند برای دندان پزشک و بیمار بسیار اهمیت دارد. بعضی از شرکت های سازنده ضمانت نامه های کتبی ارائه می دهند که بر اساس مدت زمان آن و نوع ضمانت، قیمت های متفاوتی را را ایجاد می کند.

  • تخصص پزشک

انجام کار توسط دندانپزشک عمومی یا بهترین متخصص ایمپلنت دندان بسیار مهم است و در تعیین قیمت ایمپلنت تاثیر مستقیم دارد. ایمپلنتی که در دو مرحله انجام می شود توسط دندانپزشک متخصص صورت می پذیرد. مرحله اول آن توسط متخصص جراح فک و صورت و یا متخصص لثه، و مرحله دوم توسط متخصص پروتز به انجام می رسد. این موارد نیز تاثیر بسیاری در قیمت کاشت دندان دارد.

  • لابراتوار

کیفیت لابراتوارهای مختلف نیز ز بر قیمت ایمپلنت تاثیر گذار است. لابراتوارهای پیشرفته با رعایت استانداردهای بالا می‌تواند در تغییر مبلغ ایمپلنت دندان موثر باشد.

  • هزینه های جانبی

اگر در مراحل انجام ایمپلنت نیاز به جراحی های جانبی مانند جراحی سینوس یا بازسازی فک باشد، هزینه های مازاد بر ایمپلنت دریافت خواهد شد. همچنین اگر فرد دچار مشکلاتی نظیر تحلیل لثه باشد، لازم است که پیوند استخوان به منظور افزایش عرض استخوان، افزایش ارتفاع استخوان و همچنین پیوند استخوان انجام شود. کلیه مراحل نامبرده بر هزینه های ایمپلنت خط تاثیر می گذارد. در این میان برند پودر استخوان مصرف شده نیز مهم است و دندانپزشک متخصص با ارائه فاکتور و استفاده از بهترین مواد بیمار را از هزینه ها مطلع می سازد.

  • تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند.

طبیعی است هر چه تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند، بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش خواهد یافت. برای مدیریت کردن هزینه، می توانید دندان هایی که جای آنها در دهان شما خالی است را با این تکنیک پر کنید و سایر دندان ها را با روش های دیگر تحت درمان قرار دهید. به این ترتیب هم می توانید به زیبایی مورد نظر در دهان و لبخند خود دست پیدا کنید و هم می توانید هزینه را مدیریت کرده و آن را کاهش دهید.

  • هزینه های عکسبرداری از استخوان فک

با توجه به اینکه قرار است از استخوان فک شما بعنوان پایه برای جایگذاری در این تکنیک استفاده شود، بنابراین لازم است این استخوان از شرایط لازم از قبیل استحکام و به طور کلی چارچوب خوب برخوردار باشد. به این منظور پزشک نخست عکسبرداری از استخوان فک را تجویز می کند تا در صورت مهیا بودن شرایط، فرایند ایمپلنت آغاز شود و در صورت ضعیف بودن و نامناسب بودن شرایط استخوان فک، نخست اقدامات لازم برای زمینه سازی استخوان فک انجام شود و پس از آن، پروسیجر ایمپلنت آغاز گردد.

  • هزینه های پیوند استخوان

پیوند استخوان زمانی لازم است که استخوان فک از تراکم لازم برخوردار نبوده و توان لازم برای نگه داشتن دندان های ایمپلنت شده را نداشته باشد. در طول مدتی که جای دندان در دهان خالی است، استخوان فک تحلیل می رود. همچنین عوامل دیگر از قبیل آسیب های شدید وارد شده مثلاً در تصادف، باعث تحلیل رفتن استخوان فک می شود. به این ترتیب، لازم است پزشک، قبل از اقدام به ایمپلنت، پیوند استخوان فک را انجام دهد. همین فرایند، بر روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد.

  • جراحی سینوس لیفت

زمان که دندان کشیده می شود کف سینوسبه مرور زمان کمی پایین می آید و ممکن است برای قرار داد یک ایمپلنت با ارتفاع مناسب نیاز باشد کف سینوس بالاتر برود.

عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان - راز جراحی

به چه دلیل هزینه ایمپلنت دندان بالا می باشد؟

به دلیل هزینه ساختن ایمپلنت دندان و لابراتوار ونیز پزشک متخصص مجزا در کنار هزینه هایی چون مواد اولیه وارداتی و غیره باعث می شود هزینه ایمپلنت دندان بالا برود. نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که نباید فریب تبلیغات ایمپلنت دندان ارزان را بخورید. این ایمپلنت ها از کیفیت پایینی برخوردار هستند و از انواع چینی، هندی و پاکستانی بوده و متاسفانه در بازار وجود دارد و با نام و لیبل برندهای معروف آمریکایی و اروپایی فروخته می شوند. مراجعه به مراکز دندانپزشکی معتبر که بهترین مواد اولیه را خریداری می‌کنند بسیار مهم است.

کلینیک دندانپزشکی زیبایی ایمپلنتیا در شمال تهران با کادری متخصص و استفاده از مواد درجه یک بهترین خدمات ایمپلنت دیجیتال ، ایمپلنت دیجیتال یک روزه، انواع لمینت و غیره را انجام می دهد. برای مشاوره تخصصی و رایگان با ما در تماس باشید.

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 و 1401 در تهران

باید بگوییم هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 در ولنجک و هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 در تهران به دلیل تورم و تغییر قیمت تجهیزات مربوط به کاشت دندان متفاوت می باشد.

در بخش های بالاتر به صورت جامع و کامل به تمامی عواملی که بر روی قیمت تاثیر می گذارد پرداخته ایم، اما برای اطلاع دقیق از هزینه ها شما می توانید با کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا تماس بگیرید یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

قیمت ایمپلنت فوری در شمال تهران

ایمپلنت فوری ، پر طرفدار ترین شیوه کاشت دندان می باشد که در میان بسیاری افراد با عنوان ایمپلنت یک روزه ، شهرت دارد. ایمپلنت دندان فوری در مقایسه با ایمپلنت سنتی گران تر است. علت تفاوت قیمت بین این دو فرایند در این است که در ایمپلنت سنتی ، بعد از قرار دادن فیکسچر ، مدتی زمان باید سپری شود که ناحیه ای از لثه  که پایه یا فیکسچر در آن قرار داده شده است ، بهبود یابد. در طول این مدت ، جای دندان ، تا زمان قرار گرفتن روکش بر روی آن ، همچنان خالی می ماند. اما در ایمپلنت فوری دندان ، بلافاصله بعد از کشیدن دندان طبیعی که کارایی خود را از دست داده است ، پایه یا فیکسچر در لثه جایگذاری می شود و پس از آن روکش بر روی فیکسچر قرار می گیرد. پس از سپری شدن دوره بهبود ناحیه ای از لثه که پایه در آن قرار داده شده است ، روکش اصلی یا دائمی ، بر روی آن مستقر شده و جایگزین روکش موقتی می شود. در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنتیا واقع در منطقه ولنجک ( شمال تهران ) پس از معاینه و بررسی دقیق هزینه ایمپلنت دندان فوری به شما عزیزان گفته خواهد شد و شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

آیا هزینه کردن برای ایمپلنت دندان ارزش دارد؟

ایملنت ، فرایندی مبتنی بر ترکیب علم و هنر است. با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در حوزه دندانپزشکی ، امروزه به جایگاهی دست پیدا کرده ایم که می توانیم دندان های از دست رفته را که نقش به سزایی در کیفیت چهره دارند ، بازیابی کنیم. این دندان های ایمپلنت شده ، با داشتن پایه های تیتانیومی ، نقش یک دندان واقعی را برای ما ایفا می کنند. دندان ایمپلنت شده ، با داشتن مزیت ثابت و دائمی بودن و ارائه خدمات عملکردی و شکل ظاهری درست مثل دندان طبیعی ، در نظر سنجی ها ، بالاترین رتبه جذب طرفداران را به خود اختصاص داده است. ماندگاری دراز مدت ایمپلنت ، آن را به یک فرایند مقرون به صرفه تبدیل می کند و نهایتاً ما را به این نتیجه می رساند که اعتراف کنیم ، حقیقتاً ارزشش را دارد که برای این درمان ، اینقدر هزینه کنیم.

قیمت انواع ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت ها بر اساس شرکت ها و کشور های سازنده آن متغیر می باشد. برخی شرکت ها برندهایی را تولید می کنند که دارای کیفیت برتری بوده و در نتیجه قیمت آنها نیز بیشتر است.

برای برخی شرکت های تولید کننده ، کیفیت ، تبلیغات است و به همین دلیل ارائه محصولی با کیفیت را در الویت کار خود قرار می دهند. برخی شرکت ها نیز منافع مالی را الویت داده و با پایین آوردن قیمت ، از کیفیت محصول می کاهند.

توصیه همیشگی در خصوص هزینه کردن برای هر محصولی از جمله هزینه ایمپلنت دندان این است که کیفیت را قربانی هزینه نکنید.

همچنین در کنار کیفیت و برند ایمپلنت ، نوع ایمپلنت نیز دارای دامنه متغیری از قیمت می باشد. برای مثال انواع ایمپلنت های فوری ، دیجیتال و مینی ایمپلنت ها که در فرایند های درمانی مختلف استفاده می شوند ، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. در برخی از آنها از تکنولوژی هایی استفاده می شود که تخصصی تر بوده و همین امر ، بر روی هزینه آن تاثیر می گذارد.

قیمت گران ترین نوع ایمپلنت

زمانی که ایمپلنت به طور کامل در دو فک بالا و پایین انجام شود و در کنار آن ، ایمپلنت فوری نیز در دوره سپری شدن پروسه بهبود بعد از کاشت فیکسچر ، استفاده شود ، گران ترین نوع ایمپلنت را شکل خواهد داد.

آیا هزینه ایمپلنت دندان در شمال تهران زیاد است؟

بدون شک ، این تکنیک، یک راهکار موثر و مفید در جایگزین کردن یک یا تعداد بیشتر دندان های از دست رفته می باشد. منطقی است بگوییم افرادی که این روش را انتخاب می کنند ، در واقع بهترین روش را برگزیده اند و مهم تر از آن اگر به دنبال ایمپلنت با کیفیت تر نیز باشند ، کار عاقلانه تری را انجام داده اند. در نگاه اول ، هزینه ایمپلنت دندان در ولنجک و شمال تهران ، زیاد به نظر می رسد، اما بهتر است بدانید هزینه این روش درمانی در شمال تهران و ولنجک همانند سایر مناطق می باشد.

قیمت ایمپلنت شاید زیاد باشد ولی بهتر است به آن به عنوان یک سرمایه گذاری دراز مدت نگاه کنیم ، می بینیم که ارزش این سرمایه گذاری در حفظ سلامت دهان و دندان ما ، و مهم تر از آن اعتماد به نفس و حس رضایت مندی که از ظاهر خود به دست آورده ایم ، ارزشی چه بسا چند برابر بیشتر از هزینه صرف شده برای ایمپلنت را خواهد داشت.

با در نظر گرفتن این فاکتورها ، متوجه می شویم که هزینه ایمپلنت دندان ، از یک نگاه منطقی ، بالا نیست.

آیا شرکت های بیمه ، هزینه ایمپلنت دندان را تحت پوشش قرار می دهند؟

هزینه ایمپلنت دندان که اکثراً فرایند های زیبایی محسوب می شوند ، اغلب تحت پوشش شرکت های بیمه قرار نمی گیرند. البته ، امروزه برخی شرکت های بیمه ، برخی خدمات مربوط به کاشت دندان را تحت پوشش قرار می دهند. در جلسه مشاوره که جلسه ای ارزشمند برای کسب اطلاعات در خصوص زمینه های مختلف مرتبط با کاشت دندان محسوب می شود ، می توانید از دندانپزشک خود ، در خصوص امکان استفاده از خدمات بیمه برای پوشش دادن هزینه های درمان این روش یا سایر شرایط پرداخت هزینه درمان ، کسب اطلاعات کنید.

چگونه هزینه ایمپلنت دندان در تهران را کاهش دهیم؟

این تکنیک بدون شک مهم ترین پیشرفت در حوزه دندانپزشکی در طول دو دهه اخیر بوده است. این ساختارهای ساخته شده از تیتانیوم ، که برای جایگزین کردن دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرند ، گاهی در زمان اقدام به اجرا ، به دلیل بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان ، باعث می شود که بیمار در خصوص انتخاب آن علیرغم آگاهی از بهترین گزینه بودن ، دچار تردید شود. لازم به ذکر است که می توان با اجرای برخی راهکارها ، با هزینه کمتر ، صاحب دندان شد.

1 . به خودتان آموزش دهید.

درباره تمام مراحل و اقداماتی که برای این پروسیجر  ، الزامی هستند ، کسب اطلاعات کنید و اطلاعات خود را درباره این فرایند ، بالا ببرید. از دندانپزشک ، در خصوص نحوه اجرای فرایند برای خودتان و نیز مراحلی که باید برای دستیابی به نتیجه نهایی سپری شود ، سوال کنید. همچنین سعی کنید در خصوص علت لزوم اجرای هر مرحله نیز کسب اطلاعات کنید.

داشتن درک کامل از فرایند ، همیشه به شما این امکان را می دهد تا سوالات بهتری مطرح کرده و همین امر در دستیابی به بهترین قیمت ایمپلنت ، موثر واقع می شود.

2 . گزینه ثانویه را در نظر بگیرید.

از دندانپزشک خود بپرسید که آیا مراجعه به یک متخصص ، الزامی است یا خیر. بسیاری از دندانپزشکان عمومی هستند که واقعاً در زمینه اجرای حرفه ای پروسیجر های ایمپلنت ، صاحب مهارت و تجربه بوده و فرایند را بدون هیچ عیب و نقصی اجرا می کنند.

مطلب دیگر اینکه بهتر است پروسیجر کاشت پایه و روکش ایمپلنت خود را در کلینیک انجام دهید. دندانپزشکی که مرحله کاشت پایه دندان شما را انجام داده است به خوبی به ویژگی های آن واقف است.

3 . در کاشت دندان درنگ نکنید.

وقتی یک یا چند دندان خود را از دست می دهید ، سعی کنید بدون وقفه انداختن ، به کاشت اقدام کنید. وقتی زمان زیادی بین از دست رفتن دندان طبیعی و اقدام به کاشت دندان سپری شود ، ممکن است استخوان ، تراکم خود را از دست بدهد و در این شرایط ، متخصص ناچار شود که قبل از این تکنیک ، گرافت استخوان ، گرافت سینوس یا روندهای مربوط به تقویت بافت لثه را انجام دهد. همین فرایند ها هزینه قابل ملاحظه ای را به هزینه ایمپلنت دندان ، اضافه می کند.

4 . از طرح ها و شرایط پرداخت ویژه ارائه شده توسط کلینیک ، استفاده کنید.

اغلب ، کلینیک ها برای پرداخت هزینه درمان ، شرایطی را طراحی می کنند تا بیمار بتواند با شرایط بهترین از عهده پرداخت هزینه بر آید. در جلسه مشاوره با متخصص ، در خصوص شرایط پرداخت هزینه کسب اطلاعات کرده و متناسب با آن ، برنامه ریزی کنید.

ایمپلنت ارزان در ایران

برای ارزان تر شدن ایمپلنت می توان از پایه ایمپلنت کره‌ای، ایرانی یا چینی استفاده نمود. در بعضی از موارد از قطعات و اجناس آمریکایی و اروپایی درجه دو نیز برای کاهش قیمت استفاده می‌گردد. اگر کاشت ایمپلنت توسط دندان پزشکی عمومی که دوره های ایمپلنتولوژی را سپری کرده است، انجام پذیرد می توان شاهد دستمزدی کمتر و در نتیجه ایمپلنت ارزان تری باشیم اما این مورد توسط کلینیک ایمپلنتیا توصیه نمی شود چرا که نتیجه فوق العاده از این فرآیند تنها پس از انجام توسط متخصص حرفه ای حاصل می شود.

قیمت تاج دندان مصنوعی نیز بسیار اهمیت داشته و بسته به نوع لابراتوار سازنده آن می‌تواند ۲ الی ۳ برابر قیمت انواع معمولی‌تر باشد.

در این ایام تبلیغات بسیاری در مورد ایمپلنت ارزان به گوش می‌خورد. در واقع این گونه از ایمپلنت‌ها محصولاتی بی‌کیفیت هستند که درکشور چین، هند و پاکستان ساخته می‌شوند. تکنولوژی به کار رفته در آنها ضعیف بوده و احتمال شکست عملیات کاشت ایمپلنت و عوارض بعدی در آنها زیاد است.

ایمپلنت های ارزان اروپایی و آمریکایی که درجه دو هستند تقریباً از قیمت و کیفیت مناسبی برخوردار هستند. اگر مشاهده کردید که کلینیکی قیمت های بسیار پایین تر از آنچه که در بازار مرسوم است به شما پیشنهاد داد، به اصالت و کیفیت ایمپلنت شک نمایید و این یک زنگ خطر برای شما به حساب می‌آید. در کلینیک زیبایی ایمپلنتیا از محصولاتی استاندارد و تأیید شده برای شما عزیزان استفاده می‌شود.